ATT DER Kahramanmaraş EKG Eğitimini Tamamladı

Acil Tıp Teknisyenleri Derneği (ATTDER) Kahramanmaraş İl Başkanı Hakan ESKİOĞLU, Erken Emeklilik ve Acil Tıp Teknikerliği Uzaktan Eğitim Hakkı için mücadelelerinin devam ettiğini söyledi.

Eskioğlu, Derneğin Kahramanmaraş  Üyeleriyle Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde bir araya geldiği toplantıda, son yıllarda 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde meydana gelen gelişmeleri hatırlattı.
Sistemin lokomotifi olan 112 Ambulans ,Hastane Acilleri ve Yoğun Bakımlardaki hizmetleriyle ülkenin her köşesinde meydana gelen acil vakalara en kısa sürede ulaşılarak ihtiyaç duyulan sağlık hizmetlerinin olay yerinde verildiğini belirten Eskioğlu, gerektiğinde ise hastaların uygun koşullar sağlanarak hastanelere nakledildiğini ifade etti.

Acil Tıp Teknisyeni öğrencilerinin alakasız yerlerde staj yaptığını, aslında 112 Acil İstasyonlarında staj yapması gerektiğini  ve bu şekilde görevlerine başladıklarında zorluk çekmeden insanlara hizmet edeceklerini vurguladı.

Acil Tıp Teknisyenleri Derneği (ATTDER)Genel Başkanı Yaşar GÖKBAYRAK ise; ”Yaptığımız  girişimler neticesinde Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşerek fiili hizmet zammını artık almaya başladık. Bununla birlikte erken emeklilik için mücadelemiz devam etmektedir. Acil tıp teknisyenlerinin vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmesi için mesleki gelişimini Avrupa standartlarına taşımamız gerekmektedir. Bu nedenle Acil Tıp Teknisyenlerinin üst öğrenimi olan Acil Tıp Teknikerliği okuması için de mücadelemizi sürdüreceğiz.”
Konuşmaların ardından 112 Acil Çalışma şartları ve Acil tıp Teknisyenlerinin önemini anlatan slayt gösterisi sunuldu ve Kardiyoloji Uzmanı Dr.Salih ALTINEL katılımcılara EKG eğitimi verildi.
Programa, 112 İl Ambulans Hizmeti Başhekimi İsmail Kahraman, Elbistan Ağız-Diş Hastanesi Müdürü olan Acil Tıp Teknisyeni Gökay Karakoç,İl Sabim ve Hasta Hakları Birim Sorumlusu Uğur Gündeşli,SağlıkSen Şube Başkanı Bünyamin Mutlu Demircive Yönetimi,Türk Sağlıksen Başkan Yardımcısı Ali Karatutluve Yönetimi,Necip Fazıl Şehir Hastanesi Sağlık Hizmetleri ve Otelciliği Müdürü Özkan Köşker,İl Halk Sağlığı Laboratuvarı Müdürü Metin Tosun,çok sayıda Acil tıp Teknisyeni ve Sağlık Çalışanları katıldı.

Haberin fotoğrafları için tıklayınız

[box type=”info”]

Sivil toplum kuruluşlarını ayakta tutan en önemli güç üye sayısı ve üyelerinden aldığı destektir. Acil Sağlık Sisteminde 45 bin Acil Tıp Teknisyeni ve 17 bine yakın öğrencimizle yetişmiş ve nitelikli insan gücü bakımından ilk sırada yer alan Acil Tıp Teknisyenleri olarak mesleğimizin tek sivil toplum örgütü olan Acil Tıp Teknisyenleri Derneği çatısı altında toplanarak bu önemli potansiyelimizi sorunlarımızın çözümü için harekete geçirmek sizlerin elinde.
ATTDER’e mobil aidat yöntemiyle 1 dakikada üye olabilirsiniz. Üye olarak derneğimize destek olmak için Tıklayınız [/box]

Paylaş