ATTDER Kahramanmaraş Eğitimlere Hız Kesmeden Devam Ediyor

Acil Tıp Teknisyenleri Derneği Kahramanmaraş İl Başkanlığı tarafından verilen eğitimler devam ediyor.

Bu defa da ilk yardım konusunda halkı bilinçlendirmek amacıyla GÖKSUN MESLEK YÜKSEKOKULU Öğretmenlerine, Öğrencilerine ve İlçe Sağlık Müdürlüğü Çalışanlarına eğitim verildi.

Eğitim ,Sütçü İmam Üniversitesi Anabilim Dalı Acil Tıp Uzmanı Dr. Atakan SAVRUN ve Dernek Eğitim Sorumlusu ATT Kadir YILDIZ tarafından verildi.Eğitim slayt gösterisi dışında, çeşitli vakalarda(trafik kazası,kalp krizi vb.)önce yanlış,sonra doğru uygulamalar canlandırılarak tiyatro şeklinde anlatıldı.

ATTDER Kahramanmaraş İl Başkanı Hakan ESKİOĞLU;amaçlarının insanlığa hizmet olduğunu ,yapılan işin kutsallığından ve öneminden bahsetti. Yaşam ile ölüm arasındaki ince çizgide insanlara yardım etme ayrıcalığına sahip bir mesleğin fertleri olarak ülkemizin dört bir yanında her türlü sıkıntıya, strese, coğrafi engellere rağmen, yağmur çamur demeden imdat çığlıklarına yardım elimizi uzatıyor, her gün onlarca hayat kurtarıyoruz.

Bizim mesleğimiz gerçekten önemli bir meslek.Çünkü HATANIN TELAFİSİ YOKTUR, ÇÜNKÜ UĞRAŞTIĞIMIZ KONU İNSAN SAĞLIĞIDIR. Maalesef bizim meslektaşlarımızın yapacağı hataların maliyeti KAYBEDİLECEK YAŞAMLARDIR. Halkı İlk yardım konusunda bilinçlendirmek gerektiğini,daha bilgili kişiler veya 112 Acil Ambulansı gelene kadar yapılan küçük bir müdahalenin dahi hayat kurtaracağını söyledi.

Çok sayıda katılımcının yer aldığı eğitimde konuşma yapan İlçe Sağlık Müdürü Dr.Kazım Alağöz ;bu tür eğitimlerin her alanda farkındalık yarattığını, böyle eğitim organizasyonları yaparak halkı biliçlendiren Acil Tıp Teknisyenleri Derneği Kahramanmaraş Yönetimine teşekkürleri bildirdi.

Hakan Eskioğlu

kmaras96

kmraş8

maraş11

maraş13

Paylaş