ATTDER Batman İstasyon ve Ek Ödemeler Konusunu Çözüme Kavuşturdu

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği Batman İl Başkanlığı olarak bugün yaptığımız Şube Müdürü Mehmet Kasımoğlu ile yapılan görüşmede Kozluk 1 ve 2 No’lu ASHİ’larının entegrasyon ve ek ödeme sorunları dile getirildi.

Görüşme sonucunda alınan kararlar doğrultusunda derneğimizin de desteğiyle 31.07.2013 günü Kozluk ve Bekirhan bölgesi’nde yer istasyon kriterlerine uygun yer tespiti yapılarak, belirlenen yerler Şube Müdürlüğü ile paylaşılarak uygun görülen noktada istasyon faaliyete geçecektir.

Bekirhan bölgesinde açılacak istasyon için bakanlığa gerekli yazının gönderildiği ve gelecek cevaba göre bu bölgede de istasyon için gerekli çalışmaların başlatılacağını söyleyen Mehmet Kasımoğlu en kısa zamanda bu bölgede de istasyonun faaliyete geçirmek istediklerini belirtti.

Bu konuyla ilgili et bir tarih bulunmamaktadır. Fakat dernek olarak yer tespiti çalışmalarında gerekli desteği vererek konunun Eylül ayı’na kadar çözümü için uğraşacağız.

Kasımoğlu ek ödemelerle ilgili gerekli yazının bakanlığa gönderildiğini, olumlu yönde cevap alındığı takdirde ileri ki aylardan itibaren artık ek ödemelerin yapılacağını dile getirdi. Geriye dönük ödemeler konusunda İl Sağlık Müdür Yardımcısı İbrahim Bey’le bir görüşme yaparak bu konunun çözümü içinde gerekli çalışmayı dernek olarak yapacağız.

[box type=”info”]
Sivil toplum kuruluşlarını ayakta tutan en önemli güç üye sayısı ve üyelerinden aldığı destektir. Acil Sağlık Sisteminde 50 bin Acil Tıp Teknisyeni ve paramedikle 20 bine yakın öğrencimizle yetişmiş ve nitelikli insan gücü bakımından ilk sırada yer alan Acil Tıp Teknisyenleri ve Paramedikler olarak mesleğimizin sivil toplum örgütü olan Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği çatısı altında toplanarak bu önemli potansiyelimizi sorunlarımızın çözümü için harekete geçirmek sizlerin elinde.
Derneğimize mobil aidat yöntemiyle 1 dakikada üye olabilirsiniz. Üye olarak derneğimize destek olmak için Tıklayınız[/box]

Paylaş