ATT DER MUĞLA’dan İl Sağlık Müdür Yardımcısına Ziyaret

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik ) Derneği  Muğla İl Başkanlığı olarak,Muğla İl Sağlık Müdürü Yadr. Dr Ali Burak MÜLAYİM’i  makamında ziyaret ettik.

Ziyarete Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik ) Derneği Muğla  İl Başkanı Neslihan YILMAZ, Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Çiğdem AKIN,ARGE’den Sorumlu il Başkan Yardımcısı Hasan Cengiz YOLCU,Eğitimden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Filiz AŞIK,Afetden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı  Faruk Tayfun ÇALIŞKAN ,Acil Tıp Teknisyeni Ahmet KAYA Katıldı.

ATTDER Muğla İl yönetimi olarak İl Sağlık Müdür Yrd. Dr. Ali Burak MÜLAYİM’i maç görevlendirme sorununun çözümünde yapmış olduğu desteğe teşekkür etmek ve 23-24 Kasım da Ankara da yapılacak olan ilk uluslar arası kongremize davet, kongrenin bilimsel programı hakkında bilgi vermek, konuk olarak kimlerin geleceği hangi konularla ilgili sunumlar yapılacağı hakkında bilgi vermek için ziyaret ettik.

Derneğimizin bugüne kadar yapmış olduğu eğitimlerden, seminerlerden, sosyal etkinliklerden ve ATTDER Muğla olarak önümüzdeki günlerde neler yapmayı hedeflediğimizden İl Sağlık Müdür Yard. Dr. A. Burak Mülayim’e bahsettik. Dr A. Burak MÜLAYİM özellikle EKG eğitiminin ATT ve paramedikler için önemli olduğunu bu eğitimin rutin hale gelmesi gerektiğini söyleyerek yapacağımız eğitimlerde her türlü desteği sağlayacağını söyledi.

Ayrıca Muğla 112 olarak ayda en az iki eğitim planlayarak tüm ATT ve PRM’ lerin temel modül, ÇİLYAD, İLYAD ve TRK eğitimlerini tamamlayacaklarını belirtti. Ve 112 istasyonlarının yemek sıkıntısının ve kıyafet sorunun çözümünde son aşamaya gelindiğini söyledi. 112 de çalışan personelin bu güne kadar önemli bir sorunu olan maç görevlendirmelerinin nihayet sona erdiğini belirten Dr. A. Burak MÜLAYİM;  hazırlamış olduğunuz dosyada diğer illerle yapılan karşılaştırmaların, görüşmelerin süreci hızlandırmada etkili olduğunu söyledi.

ATTDER MUĞLA il yönetimi olarak İl Sağlık Müdür Yard. Dr. A. Burak Mülayim’e bize vermiş olduğu destekler için teşekkür ederiz.

 

Paylaş