ATTDER Van İl Başkanlığından Sağlık Müdürlüğü Ziyareti

ATTDER Van İl Başkanlığından İl Sağlık Müdürü Dr Bilal Acar’a ve İl Sağlık Müdür Yardımcısı Hamit Karataş’a ziyaret

Acil Tıp Teknisyenleri Derneği Van İl Başkanı Ayşegül Savcı, Başkan yardımcısı Ergün Özgür, Öğrenci işleri sorumlusu Burak İkbal, Eğitim işleri sorumlusu İsmail Tanrıkolu, Sosyal işler sorumlusu Ozan Koç, ATTDER’ yönetiminden oluşan ekip 112 çalışanlarının taleplerini iletmek ve sorunlarına çözüm arayışı bulmak için İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Acar’a ve İl Sağlık Müdürü Yardımcısı Hamit Karataş’a ziyarette bulundu.

Ziyarette Van’da çalışan Acil Tıp Teknisyenlerinin ve 112 çalışanlarının yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileri dile getirilirken Acil Tıp Teknisyenleri Derneğinin faaliyetleri, hedefleri ve projeleri konusunda da bilgi verildi.

ATTDER Van İl Başkanlığı hakkında Sağlık Müdürü Dr. Bilal Acar’ı bilgilendiren İl Başkanı Ayşegül Savcı “bizler genç ve dinamik bir meslek grubunun temsilcileriyiz. Van’da çalışan acil tıp teknisyenlerinin mesleki gelişimine katkı sağlayarak ilimizde sunulan acil sağlık hizmetlerinin kalite ve standardının artırılmasını hedefliyoruz.
Bu amaçla yapacağımız faaliyetlerde sizlerin desteği bizim için çok önemli “dedi

İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Acar, Son zamanlarda gündemi meşgul eden 112 acil komuta kontrol merkezine gelen asılsız çağrıların önüne geçilememesi olduğunu ve Sağlık personelinin sorunlarının takipçisi olacağını vurgulayan Acar, ”Arkadaşlarımızın problemlerinin çözülmesi noktasında gerek il düzeyinde gerekse Bakanlığımız düzeyinde her türlü girişimi yapıyoruz ve bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Yaşamsal olarak, büyük sıkıntıların yaşandığı coğrafyamızda, hayatın tüm zorluklarına, olumsuz yaşam koşullarına rağmen, bu zorlukların üstesinde gelerek, insani, mesleki vazifelerini yerine getiren Acil tıp teknisyenlerinin, Deprem sürecinde gösterdikleri kahramanlıkları, unutulmaz olduğunu ayrıca, kış koşullarının çetin geçtiği ilimizde yolları kardan kapalı, olan köylerde bu üstün gayreti sergilediklerini belirti.

İL Sağlık Müdürü Dr. Bilal Acar Acil Tıp Teknisyenleri Derneğinin yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyetin dile getirdi.
Acar “Sivil toplum örgütlerinin önemine vurgu yaparak “çalışmalarınızda başarılar diliyorum. İlimizde sağlık hizmetlerinin gelişimi adına her projeye destek vermeye hazırız” dedi.

İl Sağlık Müdür yardımcısı Hamit Karataş, Acil tıp teknisyenleri derneğinin yapmış olduğu ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade etti. İlimizde yapılması planlanan personel hizmet içi eğitimleri ve 112 istasyon şartlarının daha da iyileştirileceği konusunda bilgiler verdi. Yapılacak her türlü çalışmada destek verileceğini ve acil sağlık sisteminin gelişimi için her türlü olumlu fikre açık olduğunu ifade etti.

Paylaş