ATT DER Adana 14 Mart Tıp Bayramı Bildirisi

Yurdumuzun Dört bir yanında Büyük bir özveriyle,fedakarlık göstererek Başta Hekimlerimiz Olmak üzere tüm Sağlık Personeli arkadaşlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutlayarak sözlerime başlamak istiyorum.

Sağlık…Öyle bir şeydir ki yerini asla bir şeye değişemeyeceğimiz kavramların başında gelmektedir.herkes Aniden,bir anda sağlıkla ilgili problemler,sıkıntılarla baş başa kalabilmektedir.İşte bu durumda herkesin ağzından aynı kelimeler dökülür…Yetişin..! İşte bu durumda Kahramanlar Ordusu her zaman hazır beklemektedir..Vefanın Adı,Fedakarlığın Adı,Hizmetin Adı ve İyi Niyetin Adı?.Değil mi dir? Sağlıkçı Olmak.
Kendinden ödün vererek bir insanın hayatını kurtarmaya kendi adamış Can kurtaran Meleklerdir Onlar.Yılmadan,Usanmadan ve bıkmadan her daim görevini en iyi şekilde yapmaya çalışan Sağlıkçılar Ordusudur Onlar.Hiç Bir karşılık beklemeden ,bir insanın hayatını kurtarmak için kendi hayatını riske eden İnananlar ordusudur Onlar.
Pek çok kez çeşitli imkansızlıklara rağmen sıkıntıların üstesinden gelen,ve can kurtarmaya kendilerini adamış olan bu insanlara herkes şahit olmuştur.
Sağlık Bir Ekip İşidir.Ekibin Başı Hekimdir.Ama her bir sağlık personeli kendisine düşen görevi en iyi şekilde icra etmeye gayret ve çaba göstermektedir…
VE UNUTMADIK…UNUTAMADIK…SİZ UNUTTUNUZ MU?
Can Kurtarmaya Giderken Canından Olan Kardeşlerimizi,Çeşitli Saldırılar sonrasında hayata gözlerini yuman Meslektaşlarımızı…Bir insanın yaşamını kurtarmaya Giderken,Kendi Canından Olan Görev Şehitlerimizi…
Bu günde Hepsini Rahmet İle Anıyoruz…Allah Mekanlarını Cennet Eylesin

Üzücü Olayların yaşanmaması,Tüm Sağlık Çalışanlarının en iyi şekilde hizmet sunabilmesi için gerekli olan tüm çalışmaların yapılması temennisiyle Tüm Sağlık Personeli Arkadaşlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını Kutlarım.

ATT DER Adana Yönetim Kurulu Adına
Süleyman YILDIRIM
ATT DER Adana İl Başkanı

Paylaş