ATTDER Aydın’dan Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Ziyareti

ATTDER Aydın İl Başkanlığı heyeti olarak Aydın Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Oben DÖNDÜ’yü makamında ziyaret etti.

ATT DER Genel Başkanı Yaşar GÖKBAYRAK, Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri ve Aydın İl Başkanı Feyza Duygu ÖRSÇELİK, Aydın Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sevil AKDEMİR, Şube Müdürü Dr.Oben DÖNDÜ’ye ilimizde ve ulusal bazda yapılan dernek çalışmalarından bahsetti. Aydın’da planlanan dernek çalışmaları için destek talep edildi.

Dr. Oben DÖNDÜ İlimizde yapılması planlanan personel hizmet içi eğitimleri ve 112 istasyon şartlarının daha da iyileştirileceği konusunda bilgiler verdi. Dernek olarak yapılan ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Dr.Oben DÖNDÜ, İl Sağlık Müdürümüzün onayıyla yapılacak her türlü çalışmada destek verileceğini ve acil sağlık sisteminin gelişimi için her türlü olumlu fikre açık olduğunu ifade etti.

Ayrıca heyetimiz başta acil tıp teknisyenlerinin mezuniyet sonrası eğitimi olmak üzere, sağlık meslek liseleri ziyaretleri, halkın 112 ve acil sağlık hizmetleri hakkında bilgi ve bilinçlendirilmesi açısından ortaklaşa ilk yardım programları konusunda ortak protokol için görüş alındı. Acil tıp teknisyenlerinin sorunları düşünceleri hakkında bilgi verildi.

Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Sayın Dr.Oben DÖNDÜ Aydın İl Başkanlığı heyetimizin yapmış olduğu ziyaretten son derece mutlu olduğunu belirtti.

Paylaş