ATTDER Van İl Başkanımıza Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’ndan Ödül

Van depreminde enkaz altında ailesini kaybetmesine rağmen görevini bırakmayan ATTDER Van İl Başkanımız Acil Tıp Teknisyeni Ayşegül Savcı’ya görevindeki başarısından dolayı ödülünü Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından verildi.

“Bedel Ödeyenler” filminde, kendi dertlerini bir kenara bırakıp hasta, yaralı ve felaketzedeler için yardıma koşarken kimi zaman hayatını kaybeden kimi zaman da sakat kalan sağlıkçıların gerçek hikayesi anlatılıyor.

Sağlık Sen tarafından hazırlanan çalışmada Sağlıkta Bedel Ödeyenler filmi ile sağlık çalışanlarının perde arkasında göstermiş oldukları fedakârlıklarını gözler önüne sermek istediklerini belirten Genel Başkan Metin Memiş, hayatları pahasına görevlerini yapan tüm sağlık çalışanlarını tebrik etti.

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu Hayatı anlamlı yaşamak için hekimlere, hemşirelere acil tıp teknisyenlerine ve sağlık çalışanlarına bakılması gerektiğine işaret eden Müezzinoğlu, “Çünkü orada fedakarlık, değer ve özveri görecekler” dedi. Sağlık çalışanlarının örnek uygulamalar yaptığını söyleyen Müezzinoğlu, “Biz, bize gelenin rengine, hayat felsefesine bakmayız” ifadesini kullandı.

Müezzinoğlu, sağlık çalışanlarının manevi ve maddi değerlerinin korunması için çaba göstermeleri gerektiğine işaret ederek, “Bizler de verdiğiniz mücadelede her zaman yanınızda olmaktan mutluluk duyacağız” dedi.

ATTDER Van İl Başkanı Ayşegül Savcı’yı tebrik eden ATTDER Genel Başkanı Yaşar Gökbayrak, 7 gün 24 saat gece gündüz demeden hayat kurtarmak adına hayatlarımızı hiçe sayarak özverili bir şekilde görevleri ifa etmeye çalışıyoruz.

Görevimizi layıkıyla yerine getirmeye çalışırken hiç istemediğimiz durumlar ve şiddet olaylarıyla karşılaşıyoruz, bunları hiç hak etmiyoruz dedi.

Gökbayrak; 112 çalışanlarına da 5510 sayılı yasa kapsamında bulunan riskli meslek grupları arasında yer alarak ve bu sayede fiili hizmet zammı yani erken emeklilik hakkından faydalandırılması gerektiğine vurgu yaptı.

Paylaş