Bartın’da ATT Hacer ŞANCI Ruhuna Mevlid-i Şerif Okundu

Acil Tıp Teknisyenleri Derneği Bartın İl Başkanlığı tarafından organize edilen ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün destekleri ile Bartın Merkez Şandırvan Camii’nde mevlid okunmuştur.

Bilindiği üzere 11 Mayıs 2013 günü Semih Şahin idaresindeki 74 BD 472 plakalı Bartın 112 Şube Müdürlüğü’ne bağlı ambulans, Abdipaşa beldesi İnceçam köyü mevkiinde savrularak yoldan çıkmış ve kazada acil tıp teknisyeni Hacer Şancı ( 22 ) hayatını kaybetmiş, sürücü Semih Şahin ve acil tıp teknisyeni Helin Kılıç yaralanmıştı. Vefat eden meslektaşları için dualar göndermek isteyen sağlık çalışanları ATT DER ve Bartın İl Sağlık Müdürlüğünün organizatörlüğünde 18 Mayıs 2013 günü Bartın Merkez Şandırvan Camii’nde mevlid-i şerif okutmuşlardır. Mevlid –i Şerife ATT DER’i Temsilen Dernek Sekreteri Osman Nuri Kundakçı katılmış ve Bartın 112 çalışanlarına geçmiş olsun ve başsağlığı dileğinde bulunmuştur.

ATT DER Sekteri Osman Nuri Kundakçı ve Bartın İl Yönetimi, İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç‘u makamında ziyaret ederek başsağlığı ve geçmiş olsun mesajlarını ilettiler. Acılarını Türkiye’nin dört bir yanındaki meslektaşlarının paylaştığını ve bir daha böyle üzücü olayların yaşanmaması temenni ettiler. Bartın İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç ziyaretten memnuniyetini dile getirerek “her zaman tüm imkanlarımız ile arkanızdayız” diyerek teşekkürlerini iletti.

ATT DER heyeti Bartın Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Muhammed Gök ve İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Rıza Karamazak’ı da makamında ziyaret ederek başsağlığı mesajını ilettiler.

Bartın’da yapılan görüşmelerin ardından ATT DER heyeti kazada ağır yaralanan ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi yoğun bakımda yatan Acil Tıp Teknisyeni Helin Kılıç’ı ve ailesini ziyaret ettiler. Osman Nuri Kundakçı kazada yaralanan Helin Kılıç’a “Türkiye’nin dört bir yanından sana meslektaşlarımızın selamını getirdim. Hepimizin duası seninle, ATT DER olarak her türlü ihtiyacınız için yanınızdayız ” dedi ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Helin ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti ve “dularınızı ve yanımda olduğunuzu hissediyorum” dedi. ATT DER heyeti Baba Şevket Kılıç ‘ı da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Bir açıklama yapan ATT DER Genel Sekreteri Osman Nuri Kundakçı “Rahmetli meslektaşımız Hacer kardeşimizin mevlid-i şerif’i için Bartın’a geldim ve burada meslektaşlarımızın acısını paylaştık. Bartın İl Sağlık Müdürü Sayın Dursun Koç, çalışanlarının sağlığı ve ihtiyaçları konusunda çok hassas bunu hem biz hem kaza yapan arkadaşlarımızın ailesi çok açık biçimde hissetmektedir bu anlamda kendisine teşekkür ederiz. Bartın Acil Sağlık Hizmetleri Şube müdürümüz ve sayın il ambulans servisi başhekimimiz ellerinden gelen tüm imkanları buradaki arkadaşlarız için seferber etmişler bu zor günlerde idarecilerin bu yakın ilgisi meslektaşlarımıza güç vermektedir. Helin kardeşimizi çok iyi gördüm umarım o da en kısa sürede taburcu edilecek ve aramıza dönecek. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın. Bartın’da bulunan acil meslektaşlarımız bu konuya çok hassas yaklaşmış ve tek yumruk olmuşlar. Bartın il yönetimimize de buradaki organizasyonda olan katkılarından dolayı teker teker teşekkür ederim“ diyerek sözlerine son verdi.

Bartın İl Sağlık Müdür Dr. Dursun Koç’u makamında ziyaret ettik.

Bartın Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Muhammed Gök’ü ziyaretimiz.

Bartın İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Rıza Karamazak ziyaretimiz.

Kazada yaralanan meslektaşımız Helin’in babasını ziyaretimiz

ATT Helin Kılıç Ziyaretimiz.

Paylaş