ATT DER Gaziantep İl Başkanlığı İl Sağlık Müdürünü Ziyaret Etti

Acil Tıp Teknisyenleri Derneği Gaziantep İl Başkanlığı heyeti Gaziantep İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Metin Karakök’ü makamında ziyaret ettiler.

ATT DER Gaziantep İl Başkanı Ramazan Narcı , İlknur Bedir Tiryaki, Ahmet Kestanlıoglu, Nurcihan Başaran Ve Birgül Yıldız’dan Oluşan Attder Heyetini İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Metin Karakök Makamında Kabul Etti. Görüşmede İl Sağlık Müdür Yardımcısı Uzm.Dr. Yasemin Kibar’da bulundu.

Ziyarette 112 çalışanlarının sorunları il sağlık müdürüne aktarıldı. İl sağlık müdürü Metin Karekök’e yemek sorunu yaşayan istasyonlardaki sorunun çözümü için talepte bulunuldu. İl sağlık müdürü hastaneye yakın olan noktaların hastanede yiyebileceğini hastaneye uzak olan noktalara da bundan sonrada kumanya verileceğini ifade etti.

İstasyonlardaki çalışan acil tıp teknisyenlerinden ambulans sürücülüğü konusunda beklenti olduğuna bunun nedeninin ne olduğu il sağlık müdürüne soruldu. İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Metin Karakök ise; sağlık bakanlığı’nın şoför kadrosunda personel almadığını , Gaziantep il sağlık müdürlüğü bünyesinde 14 yeni 112 istasyonu açılacağını bu noktaların sürücü ihtiyaçlarını att’lerden karşılamak zorunda kaldıklarını ifade etti.

İl sağlık müdürüne istasyon çalışma şartları hakkındaki sorunlar da iletildi. ATTDER heyeti konteynır olan 112 istasyonlarındaki personelin yaşadığı sıkıntıları ilettiler. İl Sağlık Müdürü ; nokta kurulacak yerlerin şahsa ait olduğundan yer konusunda sıkıntı yarattığından dolayı noktaların konteynır olduğunu yalnız yeni açılacak noktalar için yeni konteynır ihalesi yapıldığını bu konteynırların daha geniş ferah kullanışlı ve konforlu olacağını ifade etti.

Nöbet değişimlerinde yaşanan sıkıntıların nedeni konusunda il sağlık müdürüne bilgi verildi. İl sağlık müdürü adli vakalarda personeli daha iyi koruyabilmek için para ile nöbet tutanların önlemek ve ,memurluğu’nun dışında özel hastanelerde çalışanların önlemek için değişiklere izin verilmediğini ifade etti.

Paylaş