ATTDER’den Sağlık Bakanlığı Müsteşarına Ziyaret

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği Genel Başkanı Yaşar Gökbayrak, Ankara İl Başkan Yardımcıları Nurcan Göker ve Gökhan Yahşi’den oluşan heyet Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof.Dr. Nihat Tosun’u makamında ziyaret etti.

Prof. Dr. Nihat Tosun ile yapılan görüşmede ATT DER olarak 23-24 Kasım 2013 tarihinde Ankara Kızılcahamam Asya Termal Otel’de düzenlenen 1. Uluslararası Acil Tıp Teknisyenliği ve Teknikerliği ( Paramedik ) Kongresi hakkında bilgi verildi. Sağlık Bakanlığı müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun kongrenin konu ve konuşmacılarını inceledi ve kongre’de bizzat bulunacağını ifade etti.

ATT DER Başkanı Yaşar Gökbayrak ; ” daha önceki ziyaretinde Son dönemde kontrolsüz olarak çoğalan Özel Anadolu Sağlık Meslek Liseleri konusundan sorunlarımızı iletmiştik. Bu konunun Sağlık Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığına görüş bildirilmesi gerektiği ifade etmiştik. Bakanlık olarak bunu dikkate alıp ilgili yönetmeliklerin çıkarıldığı için teşekkür ediyorum” dedi. Görüşmede Acil Tıp Teknisyeni ve Teknikeri ( Paramedik) meslektaşlarımızın sahada yaşamış oldukları sıkıntılardan ve çözüm önerilerinden bahsedildi.

ATTDER’E çalışmalarından dolayı teşekkür eden Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek sorunların çözümü için çalışmaların yapılacağını ve yapılacak olan 1. Uluslararası Acil Tıp Teknisyenliği ve Teknikerliği ( Paramedik ) Kongresine katılacağını belirtti.

Paylaş