ATTDER Genel Başkanı Yaşar Gökbayrak’ın Yeni Yıl Mesajı

Değerli meslektaşlarım;

Her yeni yıl, geçmiş yılların getirdiği birikimin üzerine inşa edilecek yeni bir başlangıç, yeni bir heyecan demektir. 7 yaşını geride bırakan ATT DER için 2014 yılı, hem gururu hem umudu hem de mutluluğu temsil edecek bir yıl olacaktır. Biz de ATT DER ailesi olarak 2014 yılını yeni umutlarla, yeni heyecanlarla, yeni beklentilerle ve yeni hedeflerle karşılıyoruz.

Dernek olarak mesleki etik değerleri önemseyen ”Mesleki Ahlak” çerçevesinde yeni projelere geliştirmek, dernek misyon ve vizyonumuz doğrultusunda başarılı çalışmalara imza atmayı planlıyoruz. 2013 yılı içerisinde dernek olarak bir çok güzel çalışmaya imza attık. En önemlisi ” Bir Meslek Tek Yürek” dedik ve Paramedik meslektaşlarımızdan gelen talepler çerçevesinde 02.07.2013 tarihinde Olağanüstü Genel Kurula gittik ve yapılan tüzük değişikliği ile derneğin ismi Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği olarak değiştirdik.

Sağlıkta şiddet bu yıl ciddi ölçüde hız kazandı. Bu konuyu bir çok platformda gündeme getirdik ve Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği olarak son yıllarda sağlık çalışanlarına yönelik olarak artan şiddet olaylarına çözüm üretilmesi amacıyla, Şimdi Değilse Ne Zaman?/Sağlıkta Şiddete Karşı Tek Yürek sloganıyla organizasyonunu üstlendiğimiz toplantıyı Ankara Dedeman Otel’de gerçekleştirdik ve 20 üzeri STK ile bir araya gelip çözüm yollarını aradık. Bir programda bu konuyu gündeme getirdik ve il başkanlıklarımız tarafından ülke genelinde sağlıkta şiddete karşı tepki gösterildi.

Yine 112 personelinin 7/24 fedakar çalışmasını ve çalışırken yaşanılan sıkıntıları ulusal televizyon kanallarına çıkıp gündeme getirdik. Basın odaklı yaptığımız bu çalışmalarımız sayesinde Tv sunucuları ve haberciler üzerinde farkındalık yaratarak haberlerde doğru mesaj verilmesini sağlamaya çalıştık ve ciddi oranda başarı sağladığımıza inanıyorum. 2013 yılında yaptığımız en önemli organizasyonlardan biri ise; 23-24 Kasım 2013 tarihinde Ankara Kızılcahamam Asya Termal Otelde düzenlediğimiz ” 1.Uluslararası Acil Tıp Teknisyenliği ve Teknikerliği (Paramedik) Kongresi” olmuştur. Acil Sağlık Sistemini ve mesleğimizi ilgilendiren bir çok konu ve yurtiçinden ve yurt dışından alanında uzman konuşmacıların katılımıyla gerçekleştirilen kongrede; farklı kültür ve coğrafyalardan harmanlanan bilgi ve deneyimlerin paylaşılarak ülkemizde Acil Sağlık Sisteminin gelişimine katkıda bulunmayı, yaşadığımız sorunlara karşı da ortak aklı hakim kılmayı planlamıştık ve yurt içi ve yurt dışından 300 üzeri katılımcı ile 1.Uluslararası Acil Tıp Teknisyenliği ve Teknikerliği (Paramedik) Kongresini tamamladık.

Tüm il yönetimlerimiz ile beraber, mesleki başarı uğruna çalışmaya devam edeceğiz. Bu nedenle; meslek adına en ufak bir olumlu katkı sağlayanların her zaman yanında olmaktan onur duyacağız. Geçtiğimiz bu yıl dernek çalışmalarımızda ciddi gayret sarf eden yönetim kuruluma ve il başkan ve yardımcılarına teşekkür ediyorum. 2014 yılınan herkese sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum.

Yaşar Gökbayrak
Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği Genel Başkanı

Paylaş