Altın Ambulans Sağlık Oscarları Yarışması Başlıyor

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri(Paramedik) Derneği (ATTDER) bu yıl bir ilki gerçekleştirecek. Acil sağlık hizmetleri alanında başarılı ve özverili çalışmaları ödüllendirmek ve teşvik etmek, acil sağlık sisteminin gelişmesine öncülük etmek, ulusal ve uluslar arası düzeyde acil sağlık hizmetleri konusunda halkın bilinçlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla yapılacak olan “1. Altın Ambulans Sağlık Ödülleri” Ödül Töreni ile yılın en iyileri ödüllerini alacak.

Bu yıl 1.si organize edilecek olan ve her yıl geleneksel olarak yapılması planlanan Altın Ambulans Sağlık Ödülleri; Başarı Ödülleri, Vefa Ödülleri ve Özel Ödüller olmak üzere 3 kategoride acil sağlık çalışanlarının oylarıyla sahiplerini bulacak.

Oylamalar ve jüri değerlendirmeleri sonucu dereceye girenler, ödüllerini 22-28 Mart 2014 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan “1. Altın Ambulans Sağlık Ödülleri” Ödül Töreni ile alacak. Altın Ambulans Sağlık Ödülleri için müracaatlar başlıyor. Başvurular  15 Şubat 2014 tarihine kadar devam edecek. Üç aşamadan oluşan değerlendirme sürecinde ilk aşama aday belirleme süreci. İlgili kategoriler için yapılacak adaylık başvurularından, ön eleme süreci sonrasında kriterlere uygun görülen adaylar oylamaya sunulacak.Aday belirleme kriterleri ile ödül kategorileri şunlardır:

Aday Belirleme Kriterleri

1) İlgili kategoride adaylar en az 3 ATT DER üyesi tarafından teklif edilir.

2) Aday gösterilecek kişinin bilgilendirilmiş ve onayının alınmış olması gerekmektedir.

3) Aday gösterilecek kişinin;
a) Kısa özgeçmişi
b) 1200 karakteri geçmeyen başarı öyküsü
c) Fotoğrafı (JPG formatında 300 DPI) 15 Şubat 2014 tarihine kadar Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği’ne ulaştırılması gerekmektedir.

Ödül Kategorileri
1)Başarı Ödülleri: Acil Tıp Teknisyeni, Paramedik, Sağlık Müdürü, Sağlık Müdür Yardımcısı, Başhekim, Şube Müdürü
2)Vefa Ödülleri: Doktor, Sağlık Memuru, Hemşire, Ambulans Sürücüsü

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için;www.attder.org.tr ve www.altinambulans.org

Paylaş