ATTDER Kayseri’den Öğrencilere Uygulamalı Eğitim

ATTDER Kayseri, Argıncık Anadolu sağlık Meslek Lisesi’nde, Travmalı Hastaya Yaklaşım eğitimi düzenledi.

ATTDER Kayseri İl Başkanı Enes Erken, Eğitim Sorumlusu İl Başkan Yardımcısı İsmet Çelebi, Öğrenci İşleri İl Başkan Yardımcısı Gül Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyesi Enes Köse’nin katılımıyla, sağlık lisesi öğrencilerine uygulamalı eğitim düzenlendi.
Olay yeri değerlendirilmesi, triaj ve çoklu travmalı hastaya olay anında nasıl yaklaşılması gerektiğiyle ilgili eğitim verildi.
Ayrıca omurga tahtası uygulaması, Kurtarma Yeleği (KED) uygulaması ve araç içerisinden yaralı çıkartılması uygulamaları da yaptırıldı.

Öğrencilerin ileride en iyi şekilde olaylara yaklaşımı ve değerlendirme yapabilmesi için, sağlık meslek liselerine eğitim ve seminer düzenlediklerini aktaran ATT DER Kayseri Eğitim Sorumlusu İl Başkan Yardımcısı İsmet Çelebi, “Yarınlarımızı teslim edeceğimiz öğrenci arkadaşların, en iyi şekilde olaylara yaklaşımı ve değerlendirmesi için, ATT DER Kayseri olarak sağlık meslek liselerine eğitimlerimiz ve seminerlerimiz her zaman olacaktır. Bizleri bugünlere taşıyan öğretmenlerimizin her daim yanında olmak ve onlara yardımcı olmak bizleri mutlu ediyor” diye konuştu.

İki saatlik uygulamalı eğitimin öğrenciler açısından çok verimli geçtiği gözlendi. Eğitim sırasında bazı öğrenciler, olaylara müdahale eden arkadaşlarının fotoğraflarını çekmeyi de ihmal etmedi.

İHA

Paylaş