112 Çalışanları da İnsan

Bursa İnegöl 112 ekibi vaka yoğunluğundan dolayı yemek saatinde yemeği hastane yiyemeyip dışarıda yemek durumunda kalması Bursa’da yerel bir internet sitesinde haber oldu.

İnsanlar, 112 dışarıda yemek yediğinde hastayı kurtarmaya gitmediği gibi bir yanılgıya düşmektedir. Halbuki 112 çalışanları vakayı aldığında yemeklerini dahi bırakıp vakalarına koşmaktadır. Bölgesinde yemeğe dışarı gidildiğinde de ambulans yanlarında olacak ki vaka verildiğinde, zaman kaybı yaşanmasın.

İnsanların 112 sistemini ve ekibin nasıl canla başla çalıştığını bilmeyen kişiler tarafından yapılan haber tüm 112 çalışanlarını üzmüştür.

Haber yapmak için yapılan haberler yerine ücretsiz olan ve 112 telefonun aranıp bilgi alınsa ekibin neden orada yemek yediği anlaşılacaktır.

112 hakkında bu tür olumsuz haberler, halkın gözünde tüm ambulans sistemini yaralamakta ve ambulansta çalışan personellerin şiddet olgusunu artırmakta 112 çalışanlarının imajını zedelemektedir.

Bu nedenle yapılan haber içeriğinin gerçekle bağdaşmadığı ortada olup, haber sitesine tekzip metni yollanmıştır. Tüm kamu oyuna duyurulur.

Tekzip metni için tıklayınız

ATTDER Yönetim Kurulu adına
Genel Başkan Yardımcısı
Ekrem Özdemir

Paylaş