ATT’lere Yıpranma Payı İçin Soru Önergesine Bakan’dan Cevap

112 çalışanlarının riskli birim olarak tabir edilen döner sermaye ek ödemelerine katsayı oranlarının artırılması çalışmasında Cumhurbaşkanına çıkan ve bu hak için uğraşan ATTDER toplu görüşmelerden sonra ilk kabul edilen hak riskli birim olmuştu.

Riskli birim olan 112 çalışanlarına ilk olarak erken emeklilik hakkı da verilmedir demiştik. İlk olarak 112 çalışanlarına erken emeklilik isteğimizi 9 Mayıs 2012 tarihinde belirtmiştik.

112 çalışanlarına yıpranma payı için tüm siyasi partilerin temsilcilerini ziyaret ettik ve 2 siyasi parti tarafından 112 çalışanlarının erken emekli olabilmesi için kanun teklifi verdirdik.

112 çalışanlarına yıpranma payı, yani fiili hizmet zammından yararlandırılarak erken emekli olabilmedir söylemini her platformda sesli bir şekilde dile getirdik.  Dile getirmeye de devam ediyoruz. 

Bu çalışmalar neticesinde, 112 Çalışanlarına yıpranma payı yani erken emeklilik için Balıkesir Milletvekilinden Bakan Müezzinoğluna soru önergesi verildi.

Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran BULUT acil tıp teknisyenlerinin çalışma şartları ile sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilip verilmeyeceği hususlarındaki önergesine Sağlık Bakanlığınca cevap verildi.

Sağlık Bakanlığına yöneltilen ve Bakan Mehmet MÜEZZİNOĞLU tarafından önergeye verilen cevap:

att-soru önergesi1

Paylaş