ATTDER ATT-Paramedik Mesleğini Tanıttı, Halkı İlkyardım Konusunda Bilinçlendirdi

ATTDER ATT-Paramedik Mesleğini Tanıttı, Halkı İlkyardım Konusunda Bilinçlendirdi.

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneğinin katılımcı olarak yer aldığı 83′nci İzmir Enternasyonal Fuarı sona erdi. ATTDER Standında 10 gün boyunca ziyaretçiler bilgilendirildi.

ATTDER, fuarda stant açarak Acil Tıp Teknisyenliği ve Paramedik mesleğinin tanıtımını gerçekleştirerek, ilk yardım ve acil sağlık hizmetleri konusunda da katılımcıları bilgilendirdi.

ATT DER Standında ayrıca kalp masajı ve suni solunum uygulamaları maket üzerinde uygulamalı olarak gösterildi.112 nin hangi durumlarda ve nasıl aranması gerektiği anlatilarak son dönemde artan suistimal olaylarına karşı bilinçlendirme çalışması yapıldı.

“Yerli ve yabancı yaklaşık 3 milyon kişiden fazla kişinin ziyaret ettiği Uluslararası İzmir Enternasyonel Fuarında Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği olarak stant açarak katılımcılara hem mesleğimizi tanıttık, hem de ilk yardım ve acil sağlık hizmetleri konusunda bilinçlendirdik” diyen ATT DER Genel Başkanı Yaşar Gökbayrak, “Acil sağlık hizmetlerine son yıllarda büyük katkı sunan ATT – Paramedik meslek grubu olarak Türkiyenin ve dünyanın en büyük fuarlarından biri olan İzmir Enternasyonal Fuarında yer almak mesleğimiz ve meslektaşlarımız adına çok önemlidir. ATT DER mesleğimizin gücünü ve itibarını yükseltmek için çalışmalar yapmaya devam edecektir”. dedi..

Fotoğraflar İçin Tıklayınız

Paylaş