ATTDER Aydın Çine ASML Temel CPR Eğitimi Düzenledi

ATTDER Aydın yönetim kurulu üyelerinden Büşra ŞAHİN ve İsmet ÇELEBİ tarafından Çine ASML 11. sınıf öğrencilerine temel EKG, ölümcül ritimler ve algoritmaları, defibrilasyon kullanımı, ileri hava yolu açma teknikleri ve alternatif hava yolu açma teknikleri konularını içeren eğitim verildi.

Eğitim üç saat teorik, üç saat uygulama olmak üzere toplam altı saat sürerken bütün öğrencilere ölümcül ritimlere yaklaşım ve ileri hava yolu açma tekniği ile ilgili birebir uygulama yaptırıldı. Eğitim sonrasında eğitmenlere Çine ASML tarafından teşekkür belgesi verildi.

Eğitimin kalitesini ve öğrencilere sağladığı katkıyı ölçmek için 20 soruluk ön test ve son test uygulandı.
Yapılan ön test ortalaması 33.54 (en az:10, en çok:60), son test ortalaması ise 82.29 (en az:55, en çok:100) bulunmuştur. Eğitimcilerden İsmet ÇELEBİ yaptığı konuşmada “Araştırmamızda çıkan sonuçlar eğitimin önemini bir kez daha bizlere göstermektedir. Özellikle algoritmalar ve CPR sırasında kullanılacak ilaçlar konusunda büyük bir gelişmenin kaydedildiğini görmek bizlere büyük mutluluk verdi. Öğrencilerin eğitime karşı hevesli ve meraklı olması bizi heyecanlandırdı ve eğitim verme şevkimizi artırdı” dedi.

khyt

gtrhju

Paylaş