Görev Şehidimiz Hatice Arslan’ı Son Yolculuğunda Yalnız Bırakmadık

Giresun Keşap 112 bağlı acil yardım ambulansı aldığı hastayı götürürken yolda ambulansın takla atması sebebiyle ambulansta bulunan Acil Tıp teknisyeni Hatice Arslan hayatını kaybetmişti.

Acil tıp teknisyeni Hatice Arslan’ın cenazesi Giresun Bulancak Sarayburnu Camisinde kılınan öğle namazının ardından köyünde toprağa verildi.
Hatice Arslan meslektaşları sevenleri ve imam olan babası tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze törenine katılan Acil Tıp teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği Samsun İl Başkanı Suat Sağlam gazetecilere yaptığı açıklamada “Bizler sağlık çalışanları olarak, gecemizi gündüzümüze katıp, yardımsever duygularımızı, ahlaki ve etik kurallara olan saygımızı koruyarak büyük bir özveriyle çalışıyoruz. Ne yazık ki bu kutsal görevimizi icra ederken, kimi zaman bulaşıcı hastalıklara yakalanıyor, hakaretlere maruz kalıyor, darp ediliyor ve en kötüsü hayatımızı kaybediyoruz”.dedi.

Sağlam “Bu ambulans kazasında Görev şehidimiz, meslektaşımız, kardeşimiz Hatice Arslan’a Allah’tan Rahmet, ailesine, mesai arkadaşlarına, tüm sevenlerine ve tüm 112 camiasına baş sağlığı ve sabır dilerken; görevi başında hayatını kaybeden sağlıkçılarımız da “sağlık şehidi” sayılmalı, verilen şehitlik belgesinin içinin doldurularak, diğer şehitlerimize verilen hakların da sağlıkçı ailelerine verilmesi sağlanmalı, tabutu Türk Bayrağına sarılarak geride bıraktığı ailesi onurlandırılmalıdır” diye konuştu.

Sağlık Bakanlığı Eğitim Daire Başkanı Duygu Cengiz ise, Her ambulans ekibini aslında bilinmeze doğru yolladıklarını ifade etti, “Her vakaya çıktıklarında hangi eve gittiklerini, hangi alana gittiklerini bilmeden gidiyorlar ve üstüne üstlük o arkadaşlarımız araç kullanıyorlar. Her ne kadar bununla ilgili önlemleri almış olsak da genel olarak bu kazaları sıfıra düşürmek imkansız. Yaşadığımız her olayda hepimizin içi yanıyor” dedi.

Cengiz, kazalarda hayatını kaybeden çalışanları görev şehidi olarak saydırmak, bu şehitlik belgesinin altını doldurmakla ilgili çalışmaların yapıldığını belirtti.

samsuncenaze3

samsuncenaze13

samsuncenaze2

Paylaş