Roberto Carlos’da Sağlıkta Şiddete HAYIR! dedi.

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği Sivas İl Başkanlığı Sağlıkta şiddete karşı farkındalık uyandırmak adına video hazırladı.

ATT DER Sivas İl Başkanlığı Türkiye’nin dört bir yanında süre gelen şiddet olaylarına karşı toplumsal farkındalık uyandırmak adına Çeşitli isimler ile “ Sağlıkta Şiddete Hayır” diyerek farkındalık oluşturdu.

Roberto Carlos’da Sağlıkta Şiddete HAYIR! Dedi.

Hazırlanan video filminde Real Madrid’de oynadığı dönemlerden tanınan ve Dünyaca ünlü futbol oyuncusu olan ve şuan Sivas Spor’un teknik direktörlüğünü yapan Roberto Carlos’da sağlıkta şiddete hayır dedi. Roberto Carlos dışında sanatçı Çılgın Sedat, Ekin gibi isimler ile Sivas Sporlu futbolcular da videoda yer alarak sağlıkta yaşanan şiddet olaylarına karşı ortak duruş sergiledi.

Konu hakkında açıklama yapan ATT DER Sivas İl Başkanı Özgür Korkmaz; “Büyük bir fedakârlıkla 7/24 çalışarak halkımıza hizmet vermeye çalışan sağlık çalışanları sürekli şiddet ile karşı karşıya kalmaktadır. Fiziksel şiddet olmasa bile ne yazık ki sözlü şiddete maruz kalmayan sağlık çalışanı kalmamıştır.” dedi.

ATT DER Sivas İl Başkanı Özgür Korkmaz; “ 112 Acil Sağlık Hizmeti çalışanları insanların en zor anlarında yanında olan ve onlara yardım için elinden gelen tüm fedakârlığı sağlayan gerektiğinde hastayı kar kış kıyamet demden sırtında taşıyan vefakâr insanlardır. Böylesine kutsal bir hizmet yaparken karşılığında şiddet görmek iş motivasyonunu da düşürmektedir. Yaşanılan bu şiddet olaylarına karşı farkındalık yaratmak adına ATT DER Sivas İl Yönetimi olarak böyle bir video hazırlama gereği duyduk. Videonun hazırlanmasında bize destek veren başta il sağlık müdürümüz, il ambulans servisi başhekimimiz ve video çekiminde katkı sağlayan arkadaşlarımıza ve Sivas İl yönetim kurulumuzun üyelerine teşekkür ederim. “Dedi.

Videoyu 720P HD çözünürlükte izlemenizi öneririz.

Paylaş