ATTDER Batman’dan Basın Açıklaması

Değerli Meslektaşlarım;

Maalesef dün güne kötü ve acılı bir haberle başladık. Diyarbakır’ın Kulp ilçesine görev yapan meslektaşımız Prm. Duygu DUMAN görev yaptığı sırada ambulansın kaza yapması sonucu GÖREV ŞEHİDİ olmuştur. Öncelikle ALLAH’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum. Üzülerek bildirmek istiyorum ki şehit olan arkadaşımızın yakın zamanda nişanı olacaktı.

Bizler 112 çalışanları olarak kimi zaman darp ediliyoruz, kimi zaman sözlü tacize uğruyoruz ve dün olduğu gibi kimi zamanda hayatımızı ortaya koyuyoruz. Ama yinede yılmıyoruz ve bütün hastalarımızın yardımına her ne pahasına olursa olsun koşuyoruz. 112 çalışanları olarak çok zor bir görevi yerine getiriyoruz. Bu görevi yerine getirirken emek veriyoruz uğraşıyoruz. Evet, 1 gün çalışıp 3 gün yatıyoruz. Maalesef Duygu arkadaşımız artık ebediyen uyuyacak. Belki de bizler bunları hak etmiyoruz. İnsanlarımızdan bir güzel bir söz bekliyoruz ama genellikle güzel sözler yerine aşağılayıcı laflar duyuyoruz. Yinede bunlara aldırış etmeden görevimizi yerine getiriyoruz ve getireceğiz.

Bizler 112 çalışanları olarak bir aileyiz. Ailedeki bireyler birbirlerine sahip çıkmadıkları zaman başkaları onlara sahip çıkmaz. Bizlerde kendi aramızda kenetlenip birbirimizi sahiplenmeliyiz. Evet ailemizden birini kaybettik, hüzün içerisindeyiz. Aileden birini daha kaybetmemek dileğiyle..

Başta ailesi ve yakınları olmak üzere tüm 112 ailesinin başı sağolsun

ALLAH rahmet eylesin
Mekanı cennet olur inşAllah

Muhammed Bağdiken
ATTDER Batman İl Başkanı

Paylaş