Altın Ambulans Yeni Sahiplerini Bekliyor

2.Altın Ambulans Sağlık Ödülleri’ne başvurular başlıyor…

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Altın Ambulans Sağlık Ödülleri için başvurular 1 Ocak’ta başlıyor. Sağlık Sisteminin en prestijli ödülü olmaya aday Altın Ambulans Sağlık Ödülleri’nde 3 kategoride yılın en iyileri ödüllendirilecek.

2.Altın Ambulans Sağlık Ödülleri için adaylar başvurularını 1-31 Ocak tarihleri arasında www.altinambulans.org web sitesinden gerçekleştirebilecek. Acil sağlık hizmetleri alanında başarılı ve özverili çalışmaları ödüllendirmek ve teşvik etmek, acil sağlık sisteminin gelişmesine öncülük etmek, ulusal ve uluslararası düzeyde acil sağlık hizmetleri konusunda halkın bilinçlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla organizasyonu gerçekleştirilen “Altın Ambulans Sağlık Ödülleri”; Başarı Ödülleri, Vefa Ödülleri ve Jüri Özel Ödülleri olmak üzere 3 kategoride acil sağlık çalışanlarının oylarıyla sahiplerini bulacak.

Oylamalar ve jüri değerlendirmeleri sonucu dereceye girenler, ödüllerini 22-28 Mart 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan “2. Altın Ambulans Sağlık Ödülleri” Ödül Töreni ile alacak. Altın Ambulans Sağlık Ödülleri için adaylık başvuruları 31 Ocak 2015 tarihine kadar devam edecek.

2014 yılında ilk defa organize edilen 1.Altın Ambulans Sağlık Ödüllerinde 43 aday için toplam 25 bin 115 oy kullanılmış ve anadolu rock müziğinin güçlü sesi Haluk Levent’in de sahne aldığı ödül töreni İstanbul’da gerçekleştirilmişti.

Üç aşamadan oluşan değerlendirme sürecinde ilk aşama aday belirleme süreci. İlgili kategoriler için yapılacak adaylık başvurularından, ön eleme süreci sonrasında kriterlere uygun görülen adaylar 1-28 Şubat tarihleri arasında oylamaya sunulacak. Aday belirleme kriterleri ile ödül kategorileri şunlardır:

Aday Belirleme Kriterleri

1) İlgili kategoride adaylar en az 3 ATT DER üyesi tarafından teklif edilir.

2) Aday gösterilecek kişinin bilgilendirilmiş ve onayının alınmış olması gerekmektedir.

3) Aday gösterilecek kişinin;
a) Kısa özgeçmişi
b) 1200 karakteri geçmeyen başarı öyküsü
c) Fotoğrafı (JPG formatında 300 DPI)

d)Aktif olarak görev yaptığı il ve iletişim numarası

NOT: Yılın sağlık müdürü, yardımcısı, 112 şube müdürü ve başhekim kategorisi için ilinde yaptığı başarılar. (CV ve Başarı öyküsü)

Diğer adaylar için, 1200 kelimelik başarı öyküsünü ( Bir vaka karşısındaki başarısı, Bir vaka karşısındaki olağanüstü fedakarlığı, Unutamadığı ve bir kahramanlık öyküsü, ulusal bir başarısı, uluslararası bir başarısı, onu farklı kılan bir öyküleri ) [email protected] adresine yollayınız..

31 Ocak 2015 tarihine kadar Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği’ne ulaştırılması gerekmektedir.

Ödül Kategorileri

1) Başarı Ödülleri:

 • Acil Tıp Teknisyeni,
  Paramedik,
  Sağlık Müdürü,
  Sağlık Müdür Yardımcısı,
  Başhekim,
 • Şube Müdürü,
 • Öğrenci
 • Ekip
 • 2) Vefa Ödülleri:
 • Doktor,
  Sağlık Memuru,
  Hemşire,
  Ambulans Sürücüsü

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için; www.attder.org.tr ve www.altinambulans.org

Paylaş