ATT DER’DEN Paramediklere Müjde!

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği Yönetim Kurulu ve il başkanları yaptığı görüşmeler sonucunda kamuya istihdam edecek paramedik sayısını öğrendi.

22-28 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) haftası kapsamında ATTDER Genel merkez yönetim kurulu ve il yönetimlerinden oluşan bir heyet ile T.C. Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Doç.Dr.Osman Arıkan Nacar’ı ziyaret ettiler. Yapılan görüşmede kamuda istihdam edilecek att ve paramedik sayılarını Genel Müdür Doç.Dr.Osman Arıkan Nacar ATT DER heyetine iletti.

Genel müdür Nacar; Acil Sağlık hizmetlerinin uygun şekilde verilebilmesi için yaklaşık 589 civarı istasyon için paramedik ihtiyacı olduğu ve bu yıl alımda paramedik sayısının faza olacağını ifade etti. 2015 yılı içerisinde maliyeden alınan izinlere göre yaklaşık 1300 civarı ATT ve Paramedik ataması yapılacak bu sayının 1000- 1100 civarı paramedik olarak kamuda istihdam edilecek. Yaklaşık 200-300 küsür Acil tıp teknisyeni de 2015 KPSS atamasında 112 acil sağlık hizmetlerinde etkin hizmet vermek için kamuya alınacak. Yapılan atama sonrası kamudaki paramedik sayısı 5400 civarı olacak.

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği

Paylaş