Acil Sağlık Hizmetlerindeki Riskler Adü’de Masaya Yatırıldı

Adnan Menderes Üniversitesi Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ile Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik)  Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen “Acil Sağlık Hizmetlerinin Sunumunda Karşılaşılan Riskler” konulu panel, Söke Ticaret Borsası toplantı salonunda gerçekleşti.

Panele Aydın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Murat Acat, ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mücahit Kapçı,Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği Genel Başkanı Yaşar GÖKBAYRAK, Acil Tıp Teknisyeni İsmet Çelebi, Acil Tıp Teknisyeni Arzu Telli ve Paramedik Duygu Karaman ile ADÜ Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ve davetliler katıldı.

ADÜ Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç.Dr. Emine Şen, konuşmasında panelin, İlk ve Acil Yardım Programı öğrencilerine eğitimleri süresince verilen teorik ve pratik derslerin etkisini arttıracağı ve öğrencilerin vizyonlarını genişletmede büyük katkı sağlayacağını belirtti.

Panel kapsamında öğrenciler acil sağlık hizmetleri, komuta kontrol merkezi riskleri, istasyon riskleri, ambulans sürüş riskleri, hastane acil servis riskleri konularında bilgilendirildi.

Paylaş