Mersin’de Yaşanan Polis Şiddetini Kınıyoruz

24.06.2015 tarihinde Anamur Devlet Hastanesinde sivil polisler tarafından nöbetçi Acil Tıp Teknisyeni F.A.sözlü ve fiziki saldırıya uğramıştır.

Olay polislerin resmi ama sivil plakalı polis otolarını ambulans park yerine park etmesi sonucunda meydana gelmiştir.Anamur Devlet Hastanesi Acil Servisine ambulansla hasta nakleden ve sürücü olarak görev yapan Acil Tıp Teknisyeni F.A.aracın çekilmesini istemiş,tepki ile karşılaşıp acil poliklinik içine kadar polislerce takip edilerek 2 polis tarafından kollarına girilerek zorla dışarıya çıkarılmış ve bu süre zarfında polisler tarafından iteklenerek sözlü ve fiziksel şiddete maruz kalmıştır.Yaşanan talisiz olay Hastanenin güvenlik kameraları tarafından da kayıt altına alınmıştır.olayın yaşandığı gün  beyaz kod  başvurusu yapılmış olup ,dün Anamur Savcılığına  polisler hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.

Geçtiğimiz günlerde Artvin’de yaşanan benzer olaydan sonra Mersin’de de böyle bir olayın yaşanması gerçekten de 112 çalışanları arasında infial uyandıracak niteliktedir.Aynı sistemde omuz omuza görev yapan;biri milletin sağlığı diğeri ise güvenliği için gece gündüz demeden çalışan kamu görevlilerinin böyle bir olayla gündeme gelmesi oldukça üzücüdür.

Görevi başında meslektaşımıza polis tarafından uygulanan şiddeti kınıyor;Mersin Valiliği’ni ve Mersin Emniyet Müdürlüğü’nü konuyu aydınlatarak sorumlular hakkında yasal işlem yapması için göreve çağırıyoruz.

Meslektaşımıza ve Mersin 112’ye geçmiş olsun dileklerimizi iletirken ATT DER olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği

Paylaş