Altın Ambulans 2016 Oylamaları Sonuçlandı

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen, sağlık sisteminin en prestijli ödülleri arasına girmeye aday Altın Ambulans Sağlık Ödülleri’nde oylama süreci tamamlandı. 20 Şubat – 10 Mart tarihleri arasında yapılan oylamada 11 farklı kategoride yer alan 56 aday için toplam 81104 oy kullanıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan ATT DER Genel Başkanı Yaşar Gökbayrak “bu yıl üçüncü defa gerçekleştirilmesine rağmen gösterilen ilgiyle Altın Ambulans Sağlık Ödülleri, sağlık sisteminin klasikleri arasına girerek sağlık sisteminin oscarı olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Amacımız acil sağlık sisteminde büyük bir özveri ile çalışan sağlık çalışanlarını bir nebzede olsa görünür kılarak acil sağlık hizmetlerinin gelişimine katkıda bulunmaktır. Bu yıldan itibaren her yıl ayrıca bütün görev şehitlerimizin anısına bir ailemize de vefa ödülü vermeyi planlıyoruz. Ayrıca son dönemde özellikle terörün tırmandığı bölgelerde fedakârca görev yapan meslektaşlarımızı temsilen özel ödüller verilecek. ” dedi.

Altın Ambulans Sağlık Ödülleri kapsamında yapılan oylama sonucunda en fazla oyu alarak dereceye giren Yılın Sağlık Müdürü, Yılın Sağlık Müdür Yardımcısı, Yılın 112 Başhekimi, Yılın 112 Şube Müdürü, Yılın Doktoru, Yılın 112 Ekibi, Yılın Acil Tıp Teknisyeni, Yılın Paramediği, Yılın Hemşiresi, Yılın Öğrencisi, Yılın Sürücüsüne ödüller, Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Haftası Resepsiyonun da gerçekleştirileceği ödül töreniyle 22 Mart 2016 tarihinde saat: 19.30’da Ankara Anemon Otel’de dağıtılacak.

İşte Altın Ambulans kazananlar:

Yılın Sağlık Müdürü: Dr. Necip Yemenici

Yılın Sağlık Müdür Yardımcısı: Dr. İbrahim Evsan

Yılın Şube Müdürü: Mehmet Metin Tunçer

Yılın Başhekimi: Dr. Mesut Özdemir

Yılın Doktoru: Dr. Ufuk Bayraktar

Yılın Paramediği: Paramedik Cevat Türedi

Yılın Acil Tıp Teknisyeni: ATT Mahmut Yavuz

Yılın Hemşiresi: Hakan Babayiğit

Yılın Ambulans Sürücüsü: Turgut Okay

Yılın Ekibi: Muğla Umke

Yılın Öğrencisi: Barış Evci

Ayrıca Ödül Töreninde Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği Yönetim Kurulunun aldığı karar gereği Görev Şehitlerimizi temsilen Paramedik Duygu Duman’ın ailesine, Terör bölgesinde fedakarca görev yapan meslektaşlarımızı temsilen Diyarbakır, Mardin ve Şırnak 112 ekiplerine vefa ödülleri, medya kategorisinde de ATV Ana Haber Spikeri Cem Öğretir ve DoktorlarSitesi.net sitesine özel ödüller verilecek.

Paylaş