İmza Kampanyamız Ulusal Basında Geniş Yankı Uyandırdı

Başta NTV ve diğer ulusal kanallar imza kampanyamıza geniş yer verdi.

Murat Boz’un 23 Aralık’ta vizyona girecek ‘Dönerse Senindir’ adlı filmindeki hemşire sahneleri tepki çekti. Çok sayıda hemşire tepkisini sosyal medya üzerinden dile getirirken, Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği de filmdeki o sahnelerin çıkarılması için imza kampanyası başlattı.

İnsanların sağlıklarına kavuşmaları için çoğu zaman zor şartlarda görev yapan ve tıbbi hizmetlerin en önemli unsurlarından olan hemşirelerin bu tür görüntülerle gündeme gelmesine bir tepki de Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği’nden geldi.

“DÖNERSE SENİNDİR FİLMİNDEKİ HEMŞİRE SAHNELERİ KABUL EDİLEMEZ”

Dernek adına açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Yıldırım, “Filmde oyuncu Murat Boz’un bayıldığı sahne ve hemşireler sahnesi kabul edilemez niteliktedir” diyerek, bu sahnelerin filmden çıkarılması için imza kampanyası başlattı.

“FİLM, HEMŞİRELERİ FANTEZİ OBJESİ OLARAK GÖSTERMİŞTİR”

Süleyman Yıldırım, imza kampanyası için yaptığı açıklamada; “Sağlık hizmetinin en önemli bileşenlerinden olan, kutsal olarak bildiğimiz hemşirelik mesleğini küçük düşüren ve hemşireleri fantazi objesi gibi gösteren Murat Boz’un başrollerini oynadığı Dönerse Senindir filmindeki sahnelerinin kaldırılması ve yayınlanmaması gerektiğini düşünüyoruz.

“AMBULANSTA BU ŞEKİLDE ÇALIŞILDIĞINI GÖSTERMEK HAKSIZLIKTIR”

Ayrıca 112 ‘de çalışan meslektaşlarımız büyük bir özveri ve fedakarlık ile görevlerini ifa etmektedir. Başkalarının hayatını kurtarmak adına, kendi hayatlarını riske atmaktadırlar. Ambulansta bu şekilde çalışıldığını göstermek, 112 Acil’de çalışan meslektaşlarımıza haksızlıktır” ifadesi yer aldı.

Paylaş