ATTDER 4.Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Acil Tıp Teknisyenleri Derneği 4.Olağan Genel Kurulu 14 Aralık 2012 günü İzmir Ege Bölgesi Sanayi Odasında gerçekleştirildi. Divan Başkanlığına Hasan Bozok, Başkan Vekilliğine Mehmet Gökce Belligün, Katip Üyeliklere Şerife Katırcıoğlu ve Kadir Ay’ın seçildiği genel kurula İzmir Vali Yardımcısı Ardahan Totuk, İl Ambulans Servisi Başhekimi İbrahim Tuğlu, sendika ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle çok sayıda acil tıp teknisyeni katıldı.

Genel Kurul açılış konuşmasını yapan Acil Tıp Teknisyenleri Derneği Genel Başkanı Yaşar Gökbayrak “112 çalışanları riskli birim hakkını elde etti ama bu yeterli değil sırada erken emeklilik hakkının kazanılması var” dedi. Acil Tıp Teknisyenlerinin acil sağlık sisteminde önemli bir konuma sahip olduğunu belirten Gökbayrak, meslektaşlarının yaşadığı üst öğrenim sorununa da değinerek “hak edenler uzaktan ve kaliteli bir eğitim projesiyle paramedik olmalıdır. Bizim sadece önlisans bölümümüz olmamalı. Lisans ve yüksek lisans bölümleri de açılarak acil tıp teknisyeni ve paramedikler kariyer gelişimlerini kendi alanlarında tamamlayabilmelidir” dedi.

İzmir Vali yardımcısı Ardahan Totuk yaptığı konuşmada Acil Tıp Teknisyenleri Derneğinin İzmir’de kurulmuş olmasına rağmen Türkiye’nin her tarafında yaptığı faaliyetlere dikkat çekerek “genç ve dinamik bir meslek grubunun temsilcisi olan ATT DER’i yürekten kutluyorum” dedi.

İzmir İl Ambulans Servisi Başhekimi İbrahim Tuğlu ise acil tıp teknisyenlerinin acil sağlık sistemi açısından önemine vurgu yaptı.

ATT DER Genel Sekreteri Ekrem Özdemir tarafından okunan faaliyet raporu ve sayman üye Ceyhan Molla tarafından okunan mali raporun ardından yönetim kurulu seçimine geçildi. Yaşar Gökbayrak’ın yeniden Genel Başkan seçildiği genel kurulda yönetim ve denetim kurulu şu isimlerden oluştu:
Genel Başkan: Yaşar Gökbayrak
Genel Başkan Yardımcısı: Murat Keskin (İdari İşler)
Genel Başkan Yardımcısı: Ceyhan Molla (Mali İşler)
Genel Başkan Yardımcısı: Ekrem Özdemir (Teşkilatlanma)
Mevzuat Sekreteri: Mürvet Totuk Berrak
Basın Yayın Sekreteri: Osman Nuri Kundakçı
Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri: Feyza Duygu Örsçelik

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

Mehmet Gökçe Belligün
Süleyman Yıldırım
Hakan Eskioğlu
Ümit Topçuoğlu
Sultan Korkmaz Düzler
Ferhat Baz
İdris Ademoğlu

Denetim Kurulu Asil Üyeler:

Kadir Ay
Şerife Katırcıoğlu
Bekir Çulla

Denetim Kurulu Yedek Üyeler

Hasan Bozok
Arzu Maral İşçi
Abdullah Arı

TÜM FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir