Aydın’da ATT-DER Gecesi Düzenlendi

Acil Tıp Teknisyenleri Derneği Aydın İl Başkanlığı tarafından organize edilen Dayanışma Gecesi büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

112 ve hastanelerde görev yapan acil servis çalışanlarını bir araya getirmek amacıyla yapılan Dayanışma Gecesine Acil Tıp Teknisyenleri Derneği Genel Başkanı Yaşar Gökbayrak, Dr. Aysun CANER , Dr. Fatih TAPAN, Dr. Didem TAPAN, Sağlık Sen Aydın Şube Başkanı Baki Karaer, Türk Sağlık Sen Aydın Şube Başkanı Ahmet Bozkurt, Nazilli Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Dr. Fatih Tapan 112 de ekip ruhunun önemli olduğunu belirterek ” bu güzel organizasyon çalışanların birlikteliği açısından son derece önemli, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

ATT DER Genel Başkanı Yaşar Gökbayrak yaptığı konuşmada “bugün Aydın’da güzel bir dayanışma tablosuna şahitlik ediyoruz. 112 çalışanlarının yanı sıra hastanelerde görev yapan sağlık çalışanlarımız da burada bizimle birlikte. Biz bu birlik ve beraberlik tablosunu tüm Türkiye’ye yansıtabilirsek sorunların çözümü adına sesimiz daha gür çıkacaktır ve insanlarımıza daha kaliteli bir sağlık hizmeti sunabiliriz. 112 çalışanları erken emeklilik hakkını elde etmek istiyorsa tek yürek olmalıdır” dedi. Acil Tıp Teknisyenlerinin yaşadığı eğitim sorununa da değinen Gökbayrak “mesleki kariyerimizi ön lisansla sınırlandıran dar kalıpları kırarak okumak isteyenin önünün açıldığı, lisans ve yüksek lisans bölümlerinin hayata geçirildiği bir sistemi hep birlikte inşa edebiliriz” dedi.

143 sağlık çalışanın katıldığı gecenin sürprizi ise ATT DER Logolu pasta ve ambulans magnetler oldu.

Gece resimleri için tıklayınız

Paylaş