ATT Öğrencilerinin Ambulansta Staj Yapması İçin Başvuru

ATTDER Çorum İl Başkan Yardımcısı Can Kargın İskilip Kaymakamı Mehmet Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Görüşmede Başkan Yardımcısı Kargın; İskilip Anadolu Sağlik Meslek Lisesinde acil tıp teknisyenliği bölümünde okuyan öğrenci meslektaşlarımızın 112 istasyonlarinda staj yapamadiklarini bu konuyla ilgili yapilabileceklerden bahsedildi ve destek olmalarini istendi.

Görüşmede Mehmet Yılmaz bu konuda destek olacağını önümüzdeki yıldan itibaren İskilip Anadolu Sağlik Meslek Lisesi ATT bölümü öğrencilerin kaymakamlık oluru ile ambulanslarda stajlara çıkarabileceğini aktardı.

İskilip Anadolu Sağlik Meslek Lisesi’ni Müdür yardımcısı Sait Çakir’a İskilip Kaymakamlığın konu le olumlu görüşünü aktardık.

Başkan Yardımcısı Can Kargın; Kaymakamlığımızın ve sağlık meslek lisesi müdürlüğümüzün desteği ile sağlık meslek liselerinde okuyan att kardeşlerimizin ambulanslarda staj problemini önümüzdeki yıldan itibaren çözüleceğini belirtti.

Kargın; Meslek hayatina atılacak olan ATT kardeşerimizin iş hayatına başlamadan önce, herşeyi yerinde görmüş ve tanimiş olacak bu sayede daha akli başinda görevini bilen att arkadaşlarimizi mesleğe kazandirmiş olacak dedi.

Konuya hassasiyetinden dolayı İskilip Kaymakamımıza ve SML müdürlüğüne teşekkürlerini sunan Kargın öğrenci kardeşlerimize hayırlı olsun dileklerini sundu.

Paylaş