112 Personelinin İmdadına ATTDER Yetişti!

Hayat şartlarının zorlaştığı şu dönemlerde, çalışanların sorunları artmakta. Sorunlarla birlikte sendikalar da artıyor. Her meslek grubu ayrı ayrı sendikalalar kurarak sorunklarına çözüm arıyorlar. Bir elin çıkaramadığı sesi çıkarmak için tüm eller birleşiyor.

Sağlıkçıların da bir çok sendikası var. Ancak 112 çalışanları sağlık camiasında üvey evlat konumunda. En çok sorun yaşayan birimlerden 112. Aynı zamanda bu sorunlara çözüm bulmakta güçlük çeken bir birim.

112 personelinin imdadına ATT DER yetişti. İsmi Acil Tıp Teknisyenleri Derneği olsa da, bu dernek tüm 112 çalışanlarının problemlerini aşmakta kararlı. Tabiki sadece 112 ve diğer devlet kurumlarındaki meslektaşlarımızın değil, hala okumakta olan veya özel sektörde görev yapan arkadaşlarımızın da yanında olacak. Henüz yeni olmasına rağmen, önemli başarılara imza atan derneğimizin bizim desteğimize ihtiyacı var.

112 çalışanlarının büyük bir kısmı çok genç, bir çoğu haklarından habersiz. Bu yüzden haksızlıklara karşı sessiz kalıyorlar. Mesleğimize ve haklarımıza sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum. Meslekle tanıştığım günden beri, diğer arkadaşlarımda sıkça gördüğüm,’ elimize ne geçer ki’ düşüncesini savunmuyorum. Hepsi, ilk başlarda sıkıntıların farkına varmış, uğraşmışlar. Ancak olumlu bir sonuç alamayınca vazgeçmişler. Elbette yalnızken sorunlarla başa çıkmak zor olacaktır. Bunun için birlik olup, mesleğimize sahip çıkmamız gerekiyor. Bizlerin de yardımıyla derneğimizin çok şeyin üstesinden geleceği düşüncesindeyim.

Derneğimiz de genç ve azimli bir ekipten oluşuyor. Onlar da bizim gibi mesleğin içinden. Dertlerimizi bizim kadar iyi anlayacak ve derman bulabilecek olmaları bizim için büyük avantaj, bana göre. Çünkü bizi bizden başkası anlayamaz.

112 sorunlarının çözülmesi için çok güçlü bir ekip el ele verdi. Şimdiden bir çok çalışma başarıyla sonuçlandı. Bunlardan en önemlisi de riskli birim farkının kazandırılması. Başarıların devamının gelmesini umut ediyoruz. Bize düşen ise bizim için çalışan arkadaşlarımıza destek olmak, derneğe üye olarak güçlenmesini sağlamak.

Hani hep başkaları için çalışıyoruz ya, hadi şimdi kendimiz için bir şey yapalım; birlik olalım..

Küçük bir not eklemek istiyorum: Derneğe destek olmak için, ATTDER yazıp 8071’e göndermeniz yeterli. Bizim için emek veren bir dernek bu kadarını hakediyor diye düşünüyorum. Unutmayalım, aslında bu yardımı kendimize yapıyoruz..

ATT Hilal Özdemir’in
Medya Sağlık.net’teki yazısı

Paylaş