ATTDER Adana Yaşlılar Haftasında Yaşlıları Unutmadı

Acil Tıp Teknisyenleri Derneği Adana İl Başkanlığı Yaşlılar Haftası Dolayısıyla Adana Seyhan Huzurevine ziyaret gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen ziyarete İl Başkanı Süleyman YILDIRIM,İl Başkan Yardımcısı Nazmi BÜYÜKYAĞBASAN,İl Başkan Yardımcısı Sultan Korkmaz DÜZLER,İl Başkan Yardımcısı Melike ÜNLÜ Katıldı.

Bir ömrün büyük kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş insanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde bakım talep etme hakları olduğunu ifade eden Acil Tıp Teknisyenleri Derneği Adana İl Başkanı Süleyman YILDIRIM, Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak için üzerlerine düşen görevlerin yapılacağını açıkladı.

Unutmayın ki bir gün herkes yaşlanacaktır diye devam edem YILDIRIM, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözüne değindi.
“Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmağa hakkı yoktur.”
Genç ve dinamik bir meslek gurubu olduklarını ifade eden YILDIRIM,Birde Mesaj Verdi.

Biz de çevremizdeki yaşlıları korumalı, onlara saygı göstermeli, destek olmalı ve yalnız bırakmamalıyız. Özellikle bayram günlerinde veya onların özel günlerinde yanlarında olduğumuzu onlara hissettirmeliyiz. Bugün onların işgal ettikleri yerlere bir gün bizim geleceğimizi unutmamalıyız.

Ziyaretten Oldukça Mutlu olan Huzurevi sakinlerinin yüzünde oluşan o tebessümü hiçbir şeye değişmeyeceklerini ifade eden ATTDER ADANA Yönetimi,bizlere vazife düştüğünde elimizden ne gerekiyosa yapacağız ve huzurevi ziyaretlerini sıklaştıracağız dedi.

Paylaş