ATTDER Van’dan Öğrencilerine Uygulamalı Sağlık Eğitimi

Sağlık Meslek Lisesi Öğrencilerine Uygulamalı Sağlık Eğitimi

Van İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nden mezun olacak olan öğrencilere uygulamalı olarak sağlık eğitimi verildi.

Van Sağlık İl Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü ile Acil Tıp Teknisyenleri Derneği (ATT-DER) tarafından organize edilen eğitim Van İMKB Anadolu Sağlık Meslek Lisesi okul alanında yapıldı. Bu yıl mezun olacak ve sağlık hizmetleri alanında çalışmaya başlayacak olan öğrencilere bir dizi bilgiler verildi.

ATT-DER Başkanı Ayşegül Savcı, 3 Nolu 112 Doktoru Gökhan Akçaoğlu, ATT-DER Başkan Yardımcıları Yasemin Bozkur, Burak İkbal, İsmail Tanrukulu ve Ozan Koç, ambulansın iç ve dış donanımının tanıtımı başta olmak üzere, cihazların kullanımı, bir yaralıya nasıl yardım edileceği konusunda bilgiler sundu.
Ardından uygulamalı olarak öğrencilerin de yer aldığı tatbikat düzenleyen yetkililer, Sağlık Meslek Lisesi ATT’lerini gerçek vakalar için müdahaleye hazırladı. Uygulama esnasında Ayşegül Savcı öğrencilere mesleki etik davranışları da anlattı. Eğitim programı çeşitli uygulamaların düzenlenmesiyle devam etti. – Van

İHA

Paylaş