Elazığ 112 Çalışanları ATTDER’in İftarında Buluştu

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği üyeleri dün akşam verilen iftar yemeğinde yemeğin de bir araya geldiler. Elazığ İlbey otelde gerçekleşen yemeğe bir çok davetli ve basın mensupları katıldı.

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği Elazığ İl Başkanı Timur Gök günün anlam ve önemini belirten konuşmada Ramazan ayının hayrı ve bereketinin çok olduğu bu günlerde Kardeşlik hukukunun pekişmesi dayanışma duygularının zirveye ulaşmasını sağlamak amacıyla böyle bir organizasyon düzenlediklerini söyledi.

Dernek olarak faaliyetlerinden de söz eden Timur Gök 22 Haziran 2013 itibaren kendi yönetim kurulunu belirlediklerini, niyetlerinin sadece en halis duygularla ülkeye hizmet etmek olduklarını dile getirdi.

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği Elazığ İl Başkanı Timur Gök açıklamasının devamında şunları söyledi;

“Bizler 112 personelleriyiz. Ambulans içinde başlayan hızlı bir serüvenin içindeyiz. Acı siren çalarak giden ambulansın içinde adeta bir savaş içerisindeyiz. Bazen hiç durmadan kalp masajı yapıyoruz.
Bazen yaşam savaşını kaybeden bir hastamız için hüzünleniyoruz. Bazen yaşama gözünü açmış bir bebekle çıkıyoruz ambulanstan.

Yaşam ile ölümün arasında ince çizgiyi en iyi bilenleriz. Sarılabilecek en iyi dost oluyoruz çoğu zaman. Bazen hüzünle kapatıyoruz çalan acı siren sesini. Ne gecemiz bellidir ne gündüzümüz. Belki yeryüzünde ki en kutsal mesleklerden bir tanesidir bizim mesleğimiz. Bizler canla başla yine aynı istekle,azimle çalışacağımızı Ülkemize ve Elazığımıza buradan duyuruyoruz” dedi.

İftar Fotoğrafları İçin Tıklayınız

Muhabir/Arzu Akın

[box type=”info”]
Sivil toplum kuruluşlarını ayakta tutan en önemli güç üye sayısı ve üyelerinden aldığı destektir. Acil Sağlık Sisteminde 50 bin Acil Tıp Teknisyeni ve paramedikle 20 bine yakın öğrencimizle yetişmiş ve nitelikli insan gücü bakımından ilk sırada yer alan Acil Tıp Teknisyenleri ve Paramedikler olarak mesleğimizin sivil toplum örgütü olan Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği çatısı altında toplanarak bu önemli potansiyelimizi sorunlarımızın çözümü için harekete geçirmek sizlerin elinde.
Derneğimize mobil aidat yöntemiyle 1 dakikada üye olabilirsiniz. Üye olarak derneğimize destek olmak için Tıklayınız[/box]

Paylaş