Gelibolu 112’ye Tozlu Saldırı

Ülkemizde sağlık personeline yapılan şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi.
Ancak bu şiddet olayında dikkat çekici olan sağlıkçıya yapılan şiddet değil; saldırının nedeni. 07.08.2013 tarihinde Çanakkale’nin Gelibolu ilçesindeki 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonuna 21:00 sıralarında, görevden dönen ambulansa sokaktan hızlı geçtiği ve TOZ KALDIRDIĞI gerekçesiyle istasyon basılarak, başta sürücü ATT arkadaşımız olmak üzere sağlık ekibimize sözlü ve fiili saldırı yapılmıştır. Saldırı sonucunda sürücü ATT arkadaşımızın parmağı çatlamış ve iş göremez raporu almıştır.
Resmi birimlerden almış olduğumuz bilgilere göre ambulansın olay esnasındaki hızı 23 km dir. Saldırıyı gerçekleştiren kişilerin ifadelerinin ne kadar yersiz olduğu ortadadır. 112 ekiplerine böyle bir sebepten dolayı saldıran kişilere nasıl yardım edebiliriz, bilemiyoruz. Bizler 112 çalışanları olarak her türlü zorluğa rağmen mesleğimizi en iyi şekilde yapmak için çaba sarf ediyoruz. Amacımız beğenilmek ya da takdir edilmek değil, çok basit sadece HAYAT KURTARMAKTIR. Son zamanlarda yaşanan ambulans kazalarını üzüntü ile görüyoruz. Hayat kurtarmaya giderken hayatından olan meslektaşlarımız oluyor.Bütün bunlara rağmen mesleğimize olan saygımız ve insanlara olan sevgimizden dolayı canla başla çalışmaya devam ediyoruz.
Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği olarak bu çirkin saldırıyı ŞİDDETLE KINIYORUZ. Akla mantığa sığmayan gerekçelerle istasyon basıp, hayatlarını emanet ettikleri Sağlık Personelini darp eden ve halkın Acil Sağlık Hizmetine ulaşmasını engelleyen kendini bilmez bu kişilerin yapmış olduğu saldırıların son bulmasını, gerekli cezaları çekmelerini istiyoruz.
Saldırı sonucu yaralanan arkadaşımıza ve ekibimize geçmış olsun diyoruz ve Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği olarak sonuna kadar yanlarında olduğumuzu ve bu konunun takipçisi olacağımızı bilmelerini istiyoruz.

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri ( Paramedik ) Derneği
Çanakkale İl Başkanlığı

Paylaş