ATTDER Isparta İl Yönetiminden 112 Başhekimi Ziyareti


ATT DER Isparta İl Yönetimimi İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Nejat HUNİ’yi makamında ziyaret etti.

İl Başkanı Bekir ÇULLA ve Başkan Yardımcıları İsmail AKDUT, Ali Osman KARAHAN, Abdullah ÜN ve Cennet AKDUT, Dr. Nejat HUNİ’ye ATT DER ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Derneğin misyonu ve bugüne kadar ki faaliyetleri hakkında konuşuldu.
İl Başkanı Bekir ÇULLA, Antalya ile Isparta’nın halen pilot il olarak 112 çağrı merkezleri ile çalışıldığı fakat dernek yönetimimizin bu teknolojik alt yapı varken tek numaranın külfet olduğunu personelimizin çağrı merkezinde neredeyse işin tamamını yüklendiğini bunun da psikolojik travmalara yol açtığını belirtti.

Dernek olarak tek numaraya karşı olduğunu ifade eden İl Başkanı Bekir ÇULLA, gelen çağrıların aynı anda tüm birimlere internet ortamında aktarılabileceğini, dolayısıyla bu kadar bina ve personel masrafının gereksiz olduğunu ifade etti. Derneğin benimsediği bu fikre katıldığını belirten Isparta 112 Başhekimi Dr. Nejat HUNİ, gidişatın bu sistemle devam edeceği yönünde olduğunu ve mecburen bu sistemde mükemmeli yakalamayı hedeflediklerini söyledi. ATT DER’e mantıklı ve makul olan her konuda desteğini sunacağını da ifade eden Dr. Nejat HUNİ böyle sivil toplum kuruluşlarının varlığının kalite çıtasının yükselmesine katkı sağlayacağını ve Isparta 112 olarak bu yükselen ivmeye en iyi şekilde adapte olmaya çalıştıklarını da belirtti.

ısparta3

Paylaş