ATTDER Isparta İl Yönetiminden Uzaktan Eğitim Atağı

ATT DER Isparta İl Yönetimi Acil Tıp Teknisyenlerinin Uzaktan Eğitim sistemi ile Paramedik olması için SDÜ Uzaktan Eğitim Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Fatih ÇAĞLAR ile görüştü.

Görüşmede İl Başkanı Bekir ÇULLA ile İl Başkan Yardımcıları İsmail AKDUT, Ali Osman KARAHAN, Abdullah ÜN ve Cennet AKDUT hazır bulundu. İl yönetimimiz M. Fatih ÇAĞLAR’a ATTDER’in mevcut projesini sundular.

İl Başkanı Bekir ÇULLA, ATT’lerin hali hazırda mesleğini sahada uyguladığını, kimi yerlerde ATT arkadaşlarımızın Paramedik nöbeti tutabildiğini ve bu proje ile özlük noktasında oluşan mağduriyetin giderilmesi ve hak edenin hakkını alma imkanının oluşacağını belirtti. Zaten birbirinin devamı olan meslek grubunda ATT kardeşlerimiz için bir fırsat oluşturmak istediklerini belirten İl Başkanı Bekir ÇULLA, Paramedikler için Bakanlığın planlamış olduğu uzaktan eğitimle Afet Yönetimi programını bitirerek lisans tamamlama fırsatının bulunacağını söyledi.

ATT’lerin ise iki aşamalı olarak önce Paramedik daha sonra Afet Yönetimi bölümlerini bitirmelerini hedeflediklerini ifade eden Bekir ÇULLA, konuşmasına şu şekilde devam etti “Şu an pek çok ATT arkadaşımızın önlisans bölümünü ve hatta lisans bölümünü bitirmiş olmasına rağmen acil sağlık sisteminde kalitenin artması amacıyla böyle bir talepte bulunuyoruz. Çünkü hedefinde sadece insan hayatı olan bir meslek kuruluşunun temsilcileri olarak; hatayı en aza indirgeyen, kaliteyi yükselten ve acil sağlık sisteminde daha profesyonel bir yapıya kavuşmayı hedefleyen genç ve dinamik bir yapımız olduğunu biliyoruz. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Kısacası biz bu davada dertliyiz ve çözüm arayışı içindeyiz.” diyerek konuşmasını tamamladı.

İl Yönetimine oldukça yakın ilgi gösteren Yüksekokul Müdürü M. Fatih ÇAĞLAR; bu projeyi hayata geçirmenin kendileri için de önem arz ettiğini fakat bazı çekinceleri olduğunu kaydetti. Özellikle uygulama isteyen konularda, öğretimin takip edilmesi noktasında sıkıntılar olabileceğini ve projenin YÖK tarafından reddedilebileceğinin üzerinde durdu. Kendileri için program açmanın çok kolay olduğunu fakat resmi süreçte aksaklıklar olabileceğini belirten M. Fatih ÇAĞLAR bu konuda ortak bir yol bulunabilirse yardımcı olmayı çok istediklerini söyledi.

Bunun üzerine İl Yönetiöi temsilcileri Bakanlık nezdinde bir girişimin daha sağlam temeller oluşturacağını ve izlenecek yolun bu yönde olması gerektiğini belirttiler. Görüşmenin son bölümünde sürecin başarıya ulaşması için gerekli görüşmelerin yapılması ve daha ayrıntılı bilgi paylaşımı için ilerleyen dönemde tekrar bir araya gelme kararı alındı. ATTDER olarak kapılarını Isparta İl Yönetimimize açan başta Uzaktan Eğitim MYO Müdürü M. Fatih ÇOLAK olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür ediyoruz.

Fotoğrafları büyültmek için üzerine tıklayınız

ue1

ue2

uekpk

Paylaş