ATT DER Muğla İl Sağlık Müdürü İle Görüştü

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik ) Derneği Muğla İl Başkanlığı Muğla İl Sağlık Müdürü Dr.Cihan TEKİN İle görüştü.

Ziyarete Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik ) Derneği Muğla  İl Başkanı Neslihan YILMAZ, Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Çiğdem AKIN, Eğitimden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Filiz AŞIK,Afetden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı  Faruk Tayfun ÇALIŞKAN ,Acil Tıp Teknisyeni Ahmet KAYA,Acil Tıp Teknisyeni Gökhan ÖZSOY katıldı.

ATTDER Muğla İl yönetimi olarak İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan TEKİN’i 23-24 Kasım da Ankara da yapılacak olan ilk uluslar arası kongremize davet, kongrenin bilimsel programı hakkında bilgi vermek, konuk olarak kimlerin geleceği hangi konularla ilgili sunumlar yapılacağı hakkında bilgi vermek için ve maç görevlendirmeleri sorununun çözümüne sağlamış olduğu desteğe teşekkür etmek için ziyaret ettik.

Derneğimiz tarafından Muğla da paramedik bölümünün bulunmadığı ve Acil Tıp Teknisyeni öğrencilerin 112 ambulansında staj yapamadıkları daha önceki toplantılarımızda dile getirmiştik. İl Sağlık Müdürümüz Dr Cihan tekin paramedik bölümü için Muğla Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar ile görüştüğünü bununla ilgili çalışmaların başladığını ve bu projeyi hızlandırmak adına gerekli takibi yapacağını belirtmişti. Ayrıca sağlık meslek lisesi ATT öğrencilerinin hastane servisleri yerine 112 ambulanslarında 4. Sınıf stajlarını yapmaları için bir çalışma başlattığını söylemişti.

2013-2014 eğitim öğretim yılında sağlık meslek lisesi att bölümü öğrencileri artık stajlarını ambulanslarda yapabiliyorlar. Marmaris’e paramedik bölümü açıldı ancak eğitim görevlisi sıkıntı nedeniyle bu yıl öğrenci alınamadığı bildirildi.

İl Sağlık Müdürümüz 112 personelinin yemek ve kıyafet sorunun çözümünde son aşamaya geldiklerini söyledi. 112 personelinin sıkıntısız bir şekilde görevini yapabilmesi için ellerinden gelen tüm imkânları kullandığı belirten Dr. Cihan TEKİN “benim için sizlerin nöbetlerini temiz rahat ortamlarda bir sıkıntı yaşamadan tutmanız önemli” dedi.

İl Sağlık müdürümüz dernek olarak yapacağımız faaliyetlerde her zaman olduğu gibi yanımızda olacağını belirtti. ATTDER MUĞLA il yönetimi olarak İl Sağlık Müdürümüze bizleri desteklediği için teşekkür ederiz.

 

 

Paylaş