ATTDER Muğla EKG Eğitimini Tamamladı

ATTDER Muğla İl yönetiminin organize ettiği Acil Tıp Teknisyenleri ve Paramediklere yönelik yapılan EKG Eğitimi tamamlandı.

28-29 Aralık 2013 tarihindeki EKG Eğitimi Fethiye Yasemin Sürücü kursu eğitim salonunda yapıldı. ATTDER MUĞLA İl Başkanı ATT Neslihan YILMAZ koordinatörlüğünde ATT Feyza Duygu ÖRSÇELİK ’in eğitmen olarak katıldığı alanda EKG kullanımı eğitimi başarı ile tamamlandı.

ATTDER MUĞLA İl Başkanı ATT Neslihan YILMAZ yaptığı konuşmada; Aralık 2012 tarihinde İl yönetimlerini oluşturduklarını o günden bu yana 4. EKG Eğitimini organize ettiklerini, Sağlık Meslek Liseleri’nde mesleki bilgilendirme ve Ambulans tanıtımı, tatbikat yaptıklarını, bundan sonrada eğitimlerinin devam edeceğini belirtti. 22-28 Mart haftasında vaka çalışması, seminer ve gece organize etmeyi planladıkları ve tüm ATT ve Paramedik’leri etkinliklerine davet ettiğini belirtti.

ATTDER sosyal işler sor. ATT Feyza Duygu ÖRSÇELİK konuşmasında; Yaşanan sıkıntılara karşı kayıtsız kalmamak, ülkemizde Acil Sağlık Hizmetlerinin gelişimine katkı sağlamak ve Acil Tıp Teknisyenliği ve Teknikerliğini her platformda temsil etmek amacıyla 22 Mart 2006 tarihinde büyük bir heyecan ile ATTDER İzmir’de kurulduğunu. Kurulduğu günden bu yana birçok ATT-Paramedik’lere çeşitli alanlarda eğitimler verildiğini belirtti.  Ayrıca 1 Şubatta ATTDER AYDIN yönetimi olarak Aydın-Kuşadası’nda kahvaltı etkinliği organize ettiklerini tüm ATT ve Paramedik’leri davet ettiğini söyledi.

Toplam 26 kişinin katıldığı eğitim; katılımcılara katılım belgelerinin verilmesinin ardından son buldu.

 

Diğer fotoğraflar için tıklayın

 

Paylaş