ATTDER Aksaray’dan Görkemli Kutlama

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği Aksaray İl Başkanlığı tarafından Toprak Otelde 22 -28 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri günü kapsamında 21 Martta kutlama yapıldı.

Geceye çok sayıda att ve paramedikler katılırken, 112 Başhekimi Dr. Ahmet Solmaz, Özel Maya Hastanesi Başhekimi Dr. Rıfkı Karabatak, Türk Sağlık Sen Başkanı Taner Kara, Bayrak Şirketler grubu Başkanı İbrahim Bayrak katıldı.

Gecenin Açılış konuşmasını yapan ATTDER Aksaray İl Başkanı Oğuzhan Açıkel; Acil Tıp Teknisyenliği ve Teknikerliği (Paramedik) Haftasında amaç; Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedikleri meslek ortak paydasında buluşturarak, acil sağlık sisteminde yer alan bütün sağlık çalışanları arasında birlik, beraberlik ve dayanışma ortamını sağlamak kadar, acil sağlık hizmetleri ve ilk yardım konusunda halkımızı bilinçlendirmek ve kamuoyunu doğru bilgilerle aydınlatmaktır. Ülkemizde acil sağlık hizmetlerinin daha başarılı bir şekilde sürdürülmesi halkımızın duyarlı olması ve ilk yardım ve acil sağlık hizmetleri konusunda bilinçli olması ile doğru orantılıdır ve tüm sağlık çalışanlarımızın günlerini kutlarım dileklerinde bulundu. Gecenin düzenlenmesinde emeği bulunan il yönetimine ve destek veren tüm sponsorlara teşekkür etti.

Aksaray 112 Başhekim Dr. Ahmet Solmaz Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerlerin 112 sisteminin gelişmesinde büyük özveri ile çalıştıklarını ve bu özel haftalarını kutladıklarını belirtti.

Derneğimiz tarafından, Aksaray ilinde özverili çalışmalarından dolayı ATT Nurgül Üçkulak’a teşekkür plaketi takdim edilirken, Derneğimizin her zaman yanında bulunan ve desteklerini esirgemeyen Aksaray 112 Başhekimi Ahmet Solmaz’a tesekkür plaketi sunuldu.

Yapılan kutlama programının ardından gece son buldu.

aksaray-attder
aksaray-gun2
aksaray-gun3
aksaray-gun4

Paylaş