ATTDER Karabük’ten Mobbing ve Çalışan Güvenliği Paneli

22-28 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Haftası kutlamaları kapsamında, Karabük Üniversitesi’nde “Mobbing ve Çalışan Güvenliği” paneli gerçekleştirildi.

Karabük Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği, Sağlık Bakanlığı Karabük İl Sağlık Müdürlüğü ve Mobbing ile Mücadele Derneği işbirliği ile Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Haftası kutlamaları kapsamında, Mobbing ve Çalışan Güvenliği paneli gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panele Karabük Vali Yardımcısı Erkan Çapar, Sağlık Yüksekokulu Müdürü ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Yrd. Doç. Dr. Eyüp Altınöz, Karabük İl Sağlık Müdürü Dt. Ali Burak Yücel, Acil Tıp Teknikerleri ve teknikerleri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği Karabük İl Başkanı Saniye Aynur, “Bizler Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği olarak amacımız meslek ortak paydasını buluşturararak, acil sağlık sisteminde yer alan bütün sağlık çalışanları arasında birlik, beraberlik ve dayanışma ortamını sağlayıp, acil hizmetleri ve ilk yardım konusunda halkımızı biliçlendirmek ve kamuoyunu doğru bilgilerle aydınlatmaktır” dedi.

Karabük İl Sağlık Müdürü Dt. Ali Burak Yücel ise “Acil Tıp Teknisyenliği mesleği, insanların acil yardıma ihtiyaç duydukları anda hızla karar vererek, doğru müdahaleyi etkin bir şekilde yapmayı gerektiren bir meslektir. Sürekli değişime, gelişime ayak uydurmalı, bilgi beceri ve motivelerinin en üst seviyede tutulması gerektiren ve ülkeye katkı sağlayan önemli bir meslektir. Bütün Sağlıkçıların Acil Tıp Teknisyenleri Günü kutlu olsun” dedi.

Panelin Moderatörlüğünü yapan Sağlık Yüksekokulu Ebelik Bölüm Başkanı ve Türkiye Ebeler Derneği Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nazan Karahan; “Sağlık hizmetleri ekiple yapılan kıymetli bir iştir. Yaşamla ölüm arasındaki çizgide görev alınıyor olması işin önemini ve zorluğunu yansıtmaktadır.
Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri haftasını kutluyorum” diyerek paneli başlattı.

Mobbing Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Bilim Uzm. Tülay Bayramoğlu, Mobbing Derneği Genel Başkanı Hüseyin Gün, katılımcılara Mobbing hakkında bilgiler verdi.Panelin ardından Karabük Üniversitesi öğrencileri ve Safranbolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan ‘Vaka’ adlı kısa film izlendi.Kısa Filmin ardından İş Sağlığı ve Güvenliği panelinde İş yeri Hekimi A- Sınıfı İSG. Uzm. ve Eğiticisi Öğr. Gör. Yaşar Ali Sulak, İş Sağlığı ve İş Güvenliği hakkında katılımcıları bilgilendirdi. İHA

karabük-mobbing-panel2karabük-mobbing-panel1karabük-mobbing-panel3

Paylaş