Görev Şehidimizi Son Yolculuğunda Yalnız Bırakmadık

Konya’da bayramın üçüncü günü, bir trafik kazasındaki yaralılara müdahale etmek için yola çıkan ambulansın devrilmesi sonucu 3 sağlık görevlisi yaralanmıştı. Yaralılardan durumu ağır olan 23 yaşındaki Zehra Yeşilyurt, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Yeşilyurt’un cenazesi Çumra ilçesinde dualarla toprağa verildi.

Konya’nın Çumra İlçesindeki 112 Acil Yardım ekibi, Gökhüyük mahallesinde yaşanan trafik kazasına müdahale etmek için yola çıkmıştı. Sürücünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu yoldan çıkan ambulanstaki 3 Acil Tıp Teknisyeni de yaralanmıştı. 23 yaşındaki Zehra Yeşilyurt’un durumu ağırdı. Yeşilyurt, müdahalelere rağmen tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Sabah morgdan alınan cenaze, namazın kılınacağı Çumra ilçesine götürüldü.

Meslektaşları ve yakınlarının yanı sıra Konya Valisi Muammer Erol ile Ak Parti Milletvekili Mustafa Kabakcı da Zehra Yeşilyurt’u son yolculuğunda yalnız bırakmadı.

Tören sonrası habercilere açıklama yapan Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği Başkanı Gökhan Çete, görevi başında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının ‘Sağlık Şehidi’ sayılmasını ve bunun bir belgeden ibaret değil şehit aile ve yakınlarına verilen tüm olanaklardan yararlanması gerektiğini ifade etti.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKAYINIZ

k1

k2

k3

k4

k5

k6

Paylaş