ATTDER Genel Başkanı Yaşar GÖKBAYRAK’ın Bayram Mesajı

Bayramlar bir çok toplumsal ve kutsal değerin yeniden yeşertilmesi ve hayata geçirilmesi açısından büyük önem taşıyan müstesna günlerdir. Gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan bu kutsal günlerin sevincini, coşkusunu, yardımlaşma ve dayanışma duygularını hayatımızın her gününe taşıyabilmek için daha çok çaba göstermemiz gerekmektedir.

Bayramlar kırılan gönüllerin onarıldığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, kardeşlik duygularının geliştiği, kültür ve inanç değerlerimizin güç kazandığı özel günlerdir. Milletçe karşılıklı sevgi, saygı ve kardeşlik bağlarımızı kuvvetlendiren, toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın en üst seviyede yaşandığı, milli birlik ve beraberliğimizin daha da perçinlendiği, aynı duygu ve sevinçlerin ve insanlar arası paylaşımların yapıldığı özel günlerden biri olan mübarek kurban bayramını yaşayabilmenin mutluluğu içerisindeyiz.

Dini bayramlarımız, toplumumuzda hiç şüphesiz çok özel ve anlamlı bir yere sahiptir. Özellikle kurban bayramı yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel örneklerinin yaşandığı özel günlerimizden biridir. Bu duygularla başta acil sağlık hizmeti çalışanları olmak üzere tüm sağlık camiasının, milletimizin ve İslam aleminin mübarek kurban bayramını en içten duygularımla kutluyor; tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum…

Yaşar GÖKBAYRAK
ATT DER Genel Başkanı

Paylaş