ATTDER Ankara İl Başkanlığı Yönetim Kurulunu Belirledi

Acil Tıp Teknisyenleri Derneği olarak 13 Aralık 2012 günü yapılan İl Başkanları toplantısı ve 4.Olağan Genel Kurulunda alınan karar gereği İl temsilciliğinden İl Başkanlık yönetim kurulu sistemine geçilmiştir.

Bu nedenle Ankara il Başkanlığı da geniş kapsamlı bir yönetim kurulunu belirleyerek çalışmalara başladı.

Ankara İl Başkanı Kadir AY; Sayın Cumhurbaşkanına dernek başkanımız çıkarak 112 personelinin riskli çalışanlar arasında alınmasının acil tıp teknisyenlerinin birlik beraberlik göstergesidir dedi.
Sayın Cumhurbaşkanımızın desteği ve Bakanlığımızın çalışmaları sonucu artık 112 çalışanları özellikli birim olarak kabul görmüş ve hak ettiği ücreti almışlardır dedi.

Kadir AY meslektaşlarımız için çalışmalarının hızlandığını dernek ve İl Başkanlığımız olarak meslektaşlarımız adına ve lehine önemli hedeflerimiz üzerine yoğunlaştık dedi.
Meslektaşlarımızın önemli sorunlarından olan üst öğrenimde fırsat eşitliği konusunda çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Kadir AY; 5510 sayılı yasa kapsamında riskli meslek grupları belirtilmiştir. Yasa gereği Emniyet, TSK ve İtfaiye çalışanlarına yıl bazında aldıkları fiili hizmet zammı ile erken emeklilik imkanı tanınmaktadır.

112 Çalışanları da 7/24 canla başla en ağır koşullarda çalıştıklarını riskli birim olarak kabul edilen 112 çalışanlarına fiili hizmet zammından yaralanılarak erken emeklilik konusunda çalışmalara hız verildiğini söyledi.

2013 yılında yapılması planlanan Uluslararası katılımlı 1. Acil Tıp Teknisyenliği Kongresi için Ankara’nın seçildiğini, yapılacak kongrenin ses getirmesi amacıyla güzel bir organizasyon için çalıştıklarını belirtti.

Ankara’da bulunan tüm acil tıp teknisyenlerine dernek çatısı altında olmaları gerektiğini belirterek, derneğe üyelikte mobil aidat yöntemine geçildiğini ve mesaj kutusuna ATTDER yazıp 8071’e göndererek üye olabileceklerini açıkladı.

Ankara İl Başkanı Kadir AY yönetim kurulunu şu isimlerden oluşturdu.

Ankara İl Başkanı Kadir AY

İl Başkan Yardımcısı Ertuğrul Yıldız – Ali İhsan Karaca (Eğitimden Sorumlu)
İl Başkan Yardımcısı Osman Nuri Öztürk – Emrah Metin – Zafer Güneş (Teşkilatlanmadan Sorumlu)
İl Başkan Yardımcısı Engin Çetin – Kağan Yıldırım (Sosyal İşler)
İl Başkan Yardımcısı Simay Baştoklu – Buket Eleren (Öğrenci Faaliyetleri)

ATTDER’e mobil aidat yöntemiyle 1 dakikada üye olabilirsiniz. Üye olarak derneğimize destek olmak için Tıklayınız

Paylaş