ATTDER Ankara İl Başkanlığından İl Sağlık Müdürlüğü Ziyareti

ATTDER Ankara İl Başkanlığı heyeti olarak Ankara İl Sağlık Müdür yardımcısı Dr.Nurten Gürdogan makamında ziyaret edildi.
Yeni görevinde başarılar dileyen heyetimiz ATTDER hakkında kısa bir sunum yaptıktan sonra acil sağlık sistemi hakkında gündeme ilişkin konular konuşuldu.

22 mart Acil Tıp Teknisyenleri günü programı için Ankara’da yapılacak olan olay yeri yönetimi ve vaka canlandırması senaryosu için Ankara İl Sağlık Müdürlüğünden desteklerini istedi. Diğer etkinlik şeması hakkında bilgi verildi. İl Sağlık Müdür yardımcısı Dr.Nurten Gürdogan ellerinden gelen desteği verebileceklerini söyledi.

2013 yılında Ankara’da yapacak olduğumuz uluslar arası katılımlı acil tıp teknisyenleri kongremiz hakkında bilgilendirme yaparak hazırlıkların süratle devam ettiğini söyleyen heyetimiz gerekli desteklerini ve yardımlarını istedi.

Müdür yardımcımız, İl Sağlık Müdürümüzün onayıyla bu tür organizasyonları her zaman destekleyeceklerini verebileceklerini söyledi.

Ayrıca heyetimiz başta acil tıp teknisyenlerinin mezuniyet sonrası egitimi olmak üzere, sağlık meslek liseleri ziyaretleri, halkın 112 ve acil sağlık hizmetleri hakkında bilgi ve bilinçlendirilmesi açısından ortaklaşa ilk yardım programları konusunda ortak protokol için görüş alındı. Acil tıp teknisyenlerinin sorunları düşünceleri hakkında bilgi verildi.

Ankara İl başkanlığı heyetimizin sayın İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr.Nurten Gürdogan’a yapmış olduğu ziyaretten son derece mutlu olduğunu belirtti.

ATTDER’e mobil aidat yöntemiyle 1 dakikada üye olabilirsiniz. Üye olarak derneğimize destek olmak için Tıklayınız

Paylaş