ATTDER’den Hatay İl Sağlık Müdürü ve Şube Müdürüne Ziyaret

Acil Tıp Teknisyenleri Derneği Hatay İl Başkanı Osman Nuri Kundakçı İl Başkan Yardımcıları,Burhan Daşkın, Erkan Çelen, İlyas Yıldır ve dernek üyemiz Esra Sönmez’den oluşan bir ekip 112 çalışanlarının taleplerini iletmek ve sorunlarına çözüm arayışı bulmak için İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz’a ziyarette bulundu.

Ziyarette Kundakçı, 112 acil sağlık hizmetlerinin gelişimi ve personelin temel ihtiyacı olan yemek sorununun ilimizde çözülmesinden, istasyonlardaki fiziki şartların düzeltilmesi ve malzeme teminindeki sorunların giderilmesinden ötürü il Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz’a teşekkür etti.

İl Sağlık Müdürü Yılmaz’a Acil tıp teknisyenleri derneği ve çalışmalarında bahsedildi. Yapılması planlanan eğitim ve organizasyonlarda il sağlık müdürlüğünün desteği istendi. Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz ziyaretten duyduğu memnuniyetin dile getirdi. Genç ve dinamik bir meslek grubu olması aynı zamanda acil sağlık sisteminde ATT’lerin önemini vurgulayarak ilimizde sunulan acil sağlık hizmetlerinin kalite ve standardının artırılmasını hedefliyoruz. Bu amaçla yapacağımız faaliyetlerde sizlerin desteğini bekliyoruz” dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, son zamanlarda gündemi meşgul eden 112 acil sağlık çalışanlarının mesai saati değişikliği ile ilgili olarak; 24 saat içerisinde uzun vakalar ve zor geçen nöbetlerin performanslarını etkilediklerini, bu sebeple çalışma saatleri konusunda çalışma yaptıklarını ve bakanlığında görüşünü alarak en uygun şekilde mesai saati uygulamasını düzenleyeceklerini belirtti.

ATTDER Hatay İl Yönetiminde Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Hüseyin VURAL’a Hayırlı Olsun ziyareti

ATTDER Hatay İl Yönetim Kurulu aynı gün içerisinde Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü görevini devralan Dr. Hüseyin VURAL’A Hayırlı Olsun ziyaretinde bulundu.

ATT DER Basın Yayın Sekreteri ve Hatay İl Başkanı Osman Nuri Kundakçı , Şube Müdürü Dr. Hüseyin Vural’a ilimizde ve ulusal bazda yapılan dernek çalışmalarından bahsetti. Hatay’da planlanan dernek çalışmaları için destek talep edildi. Aynı zamanda henüz görevinin başında olmasına rağmen personel odaklı yapılan çalışmaların sahadaki olumlu geri bildirimlerini şube müdürü Vural’a iletti.

Dr. Hüseyin Vural bu görevin bir bayrak yarışı olduğunu ve kendisinden önce gayretli çalışma yapan idarecilerin çalışmalarını devam ettirdiklerinden bahsetti. İlimizde yapılması planlanan personel hizmet içi eğitimleri ve 112 istasyon şartlarının daha da iyileştirileceği konusunda bilgiler verdi. Dernek olarak yapılan ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Vural, yapılacak her türlü çalışmada destek verileceğini ve acil sağlık sisteminin gelişimi için her türlü olumlu fikre açık olduğunu ifade etti.

Hatay İl yönetimi Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Hüseyin Vural’a görevinde başarılar diledi.

[box type=”info”]

Sivil toplum kuruluşlarını ayakta tutan en önemli güç üye sayısı ve üyelerinden aldığı destektir. Acil Sağlık Sisteminde 45 bin Acil Tıp Teknisyeni ve 17 bine yakın öğrencimizle yetişmiş ve nitelikli insan gücü bakımından ilk sırada yer alan Acil Tıp Teknisyenleri olarak mesleğimizin tek sivil toplum örgütü olan Acil Tıp Teknisyenleri Derneği çatısı altında toplanarak bu önemli potansiyelimizi sorunlarımızın çözümü için harekete geçirmek sizlerin elinde.
ATTDER’e mobil aidat yöntemiyle 1 dakikada üye olabilirsiniz. Üye olarak derneğimize destek olmak için Tıklayınız [/box]

Paylaş