I.Uluslararası Acil Tıp Teknisyenliği ve Teknikerliği (Paramedik) Kongresi Tamamlandı

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği tarafından düzenlenen I.Uluslararası Acil Tıp Teknisyenliği ve Teknikerliği (Paramedik) Kongresi 23-24 Kasım 2013 tarihlerinde Ankara Kızılcahamam Asya Termal Otelde düzenlendi.

Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof.Dr.Ali COŞKUN’UN Kongre Onursal Başkanı olarak katıldığı I.Uluslararası Acil Tıp Teknisyenliği ve Teknikerliği (Paramedik) Kongresi bir çok ünlü ismi ağırladı. Kongrede alanında uzman konuşmacılar 2 gün boyunca bilim şöleni yaşattılar.

Kongrede çalışan sağlığı ve güvenliğinden dünyadaki acil sağlık hizmetlerine kadar bir çok alanda bilgi verildi. Kongrede en çok dikkat çeken panellerden bir tanesi ise Medya ve Acil Sağlık konulu paneldi. Panele Fox TV’den Fatih Portakal, ünlü televizyon programcısı Erkan Tan, AA Sağlık Muhabiri Selma Bıyıklı Adabaşı ve Medimagazin Gazetesinden İbrahim Ersoy katıldılar ve medyadan ne istenildiği konusunda soruları cevapladılar.

ATT ve Paramedik eğitimleri hakkında bilgiler verilen panelde ünlü Prof.Dr. Nevzat Tarhan ise iletişim teknikleri konusunda bilgiler verdi. Kongre akşamı yapılan eğlencede kongre katılımcıları gönüllerince eğlendiler.

Kongre 2. günü kapanış konuşmasını yapan ATTDER Genel Başkanı Yaşar Gökbayrak; “ Kongreye Türkiye’nin dört bir yanından gelerek burada bizi yalnız bırakmayan meslektaşlarımıza ve değerli hocalarımıza teker teker teşekkür ederim” dedi. ATTDER Genel Başkanı Yaşar Gökbayrak; “ Sizlerde bu coşku, bu yürek olduktan sonra daha bir çok kongreler gerçekleştirir bir çok etkinliklerde beraber yer alırız. Bu kongrenin düzenlenmesinde emeği geçen yönetim kurulumuza ve değerli il başkanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Çeşitli Kongre Fotoğrafları İçin Buraya Tıklayınız

Paylaş